W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie z honorowym obywatelem Petrem Skyvą

19.05.2023

Podczas wizyty w Sternberku Wójt Gminy Kobiór Eugeniusz Lubański miał okazję spotkać się z Honorowym Obywatelem Gminy Kobiór - Petrem Skyvą. Tytuł ten został mu nadany 1 września 2012 roku zgodnie z uchwałą nr XVI/109/12 Rady Gminy Kobiór.

Petr Skyva i Wójt Gminy Kobiór Eugeniusz Lubański w tle galeria obrazów.

Petr Skyva z wykształcenia jest nauczycielem matematyki i sztuki, z zamiłowania artysta malarz. Przez wiele lat prowadził koło plastyczne, propagując sztukę i organizując plenery artystyczne, był również czołową postacią artystycznego stowarzyszenia Kvaš.

Jako były burmistrz miasta Sternberk był jednym z zagorzałych inicjatorów współpracy zagraniczneAktualnie z wielkim entuzjazmem prowadzi swoją pracownię w miejskim klasztorze. Jego prace malarskie były prezentowane w różnych urokliwych miejscach Czech. Poprzez swoją pasję do sztuki inspiruje otoczenie, a jego talent i zaangażowanie stanowią wzór dla młodego pokolenia. Wielu swoim uczniom zaszczepił miłość do sztuki. Kilku z jego uczniów stało się znanymi artystami i osobistościami kultury o zasięgu lokalnym, a nawet krajowym.

Podczas spotkania Petr Skyva podarował Wójtowi Gminy Kobiór obraz przedstawiający zamek w Sternberku. To dzieło sztuki stanowi piękną pamiątkę i będzie symbolem współpracy między naszymi miastami.

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}