W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przygotuj się na Lato z Narodowym Funduszem Zdrowia

12.06.2024

Szanowni Państwo, zapraszamy na czerwcowe „Środy z Profilaktyką” organizowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Tematem przewodnim będzie przygotowanie się do lata, tak aby nasze wakacje i letni wypoczynek były zdrowe i bezpieczne.

Rodzina nad jeziorem wyciągająca ręce w górę ku bezchmurnemu niebu.

Przygotuj się na Lato z NFZ

Lato to czas odpoczynku i wakacyjnych wyjazdów. Wakacje to też ryzyko niemiłych niespodzianek. Niezależnie od miejsca, w którym planujemy je spędzić, przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby wakacje były bezpieczne i zdrowe.

Zapraszamy do naszych oddziałów wojewódzkich NFZ: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/obsluga-klientow/ oraz na wydarzenia plenerowe z udziałem NFZ, w trakcie których możecie  Państwo skorzystać z różnych konsultacji zdrowotnych i porad.

Na naszych spotkaniach dowiesz się:

  • Jak chronić się przed upałami i unikać poparzeń słonecznych?
  • Jak dbać o nawodnienie i odpowiednią dietę?
  • Jakie objawy mogą świadczyć o udarze cieplnym, a jakie o udarze słonecznym?

Nasi doradcy:

  • udzielą informacji o programach profilaktycznych realizowanych przez NFZ;
  • podpowiedzą, jak zgłosić się do tych programów i wziąć w nich udział.

Bezpieczny wypoczynek

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Sięgnij po bezpłatne e-wydanie magazynu  "Ze Zdrowiem": https://www.nfz.gov.pl/gfx/nfz/userfiles/_public/aktualnosci/aktualnosci_centrali/komunikaty_dgl/2024/nfz_nr_7_29.06.2023_pz_dostepny_30_04_2024.pdf.

W 7. numerze magazynu przeczytasz m.in.:

  • jak udzielić pierwszej pomocy
  • jak wykonać resuscytację
  • jak używać defibrylatora AED
  • jak postępować w przypadku złamania, oparzenia czy krwawienia.

Oddaj Krew - pomoc dla potrzebujących

Wakacje to czas, kiedy krew jest szczególnie potrzebna. W kolejną środę z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy podpowiemy, jak możesz pomóc, oddając krew.

Bądźmy w kontakcie

Zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, aby co środę dowiedzieć się więcej o profilaktyce zdrowotnej. Dołączcie Państwo do nas w siedzibach oddziałów NFZ lub spotkajmy się na wydarzeniach plenerowych – bądźmy razem zdrowi i bezpieczni tego lata!

Materiały edukacyjne przygotowane w ramach akcji „Środa z Profilaktyką” są dostępne na:

{"register":{"columns":[]}}