W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przekaż 1,5% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego działające na terenie gminy Kobiór

05.02.2024

W 2024 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, lecz 1,5 %. Zasada ta ma zastosowanie już od zeszłorocznych rozliczeń podatku PIT. Podatnik samodzielnie wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki - rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Biały napis przekaż 1,5% podatku na pomarańczowym tle

Zachęcamy wszystkich do wspierania Organizacji Pożytku Publicznego działających na terenie naszej gminy (np. na rzecz Przedszkola lub Szkoły Podstawowej w Kobiórze). Zachęcamy również wszystkich mieszkańców Kobióra, niezależnie od stanu zameldowania do deklarowania w zeznaniach PIT miejsca zamieszkania jako Kobiór. Pamiętajmy, że część naszego podatku trafia do Gminy właściwej dla zadeklarowanego w formularzu PIT miejsca zamieszkania. Dzięki temu Gmina otrzymuje fundusze na realizację inwestycji jak również bieżące funkcjonowanie.

 

{"register":{"columns":[]}}