W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Posiedzenie Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego

01.10.2025

Dziś w Kobiórze odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego.

Grupa osób pod biało-złoto-niebieskim banerem

Wspólnie z włodarzami gmin rozmawialiśmy o najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoją nasze samorządy:

  • przyszłości układu komunikacyjnego powiatu po rezygnacji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z budowy zachodniej obwodnicy Pszczyny oraz o planach zmiany kategorii DK1, a także skrzyżowania DK-1 z ulicą Ołtuszewskiego
  • możliwościach tworzenia spółdzielni energetycznych i działaniach w zakresie optymalizacji kosztów energii, wody i ogrzewania,
  • pozyskiwaniu środków na szkolenia dla mieszkańców w temacie zachowania w sytuacji zagrożenia,
  • regulacjach prawnych dotyczących utrzymania urządzeń wodnych.

Podczas spotkania miałem okazję zaprezentować najważniejsze inwestycje, plany rozwojowe Gminy Kobiór oraz problemy z którymi się mierzymy.

Marcin Ryś
Wójt Gminy Kobiór

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}