Posiedzenie Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego
01.10.2025
Dziś w Kobiórze odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Starosty, Burmistrza i Wójtów Gmin Powiatu Pszczyńskiego.
Wspólnie z włodarzami gmin rozmawialiśmy o najważniejszych wyzwaniach, przed którymi stoją nasze samorządy:
- przyszłości układu komunikacyjnego powiatu po rezygnacji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach z budowy zachodniej obwodnicy Pszczyny oraz o planach zmiany kategorii DK1, a także skrzyżowania DK-1 z ulicą Ołtuszewskiego
- możliwościach tworzenia spółdzielni energetycznych i działaniach w zakresie optymalizacji kosztów energii, wody i ogrzewania,
- pozyskiwaniu środków na szkolenia dla mieszkańców w temacie zachowania w sytuacji zagrożenia,
- regulacjach prawnych dotyczących utrzymania urządzeń wodnych.
Podczas spotkania miałem okazję zaprezentować najważniejsze inwestycje, plany rozwojowe Gminy Kobiór oraz problemy z którymi się mierzymy.
Marcin Ryś
Wójt Gminy Kobiór