W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Na Gminnym Ośrodku Sportu powstanie altana z grillem

24.05.2023

Na posiedzeniu Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska”, które odbyło się w dniu 10 maja 2023 r. uzyskano dofinansowanie dla złożonego w dniu 3 kwietnia bieżącego roku w naborze 1/2023 projektu pn. „Uzupełnienie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej poprzez budowę altany z grillem plenerowym na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze”.

Szkic altany z grillem

Projekt przewiduje uzupełnienie infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej Gminnego Ośrodka Sportu przy ul. Centralnej 117 w Kobiórze poprzez budowę altany o powierzchni 17,80 m² wyposażonej w grill plenerowy. Przedmiotowa altana grillowa planowana jest jako obiekt konstrukcji drewnianej, posadowionej na fundamentach betonowych oraz fundamencie ciągłym w części obejmującej murowany grill z cegły klinkierowej. Dach altany ma być symetryczny dwuspadowy, w części tylnej (nad grillem) uzupełniony o dymnik, co pozwala na odstąpienie od budowy komina. Planuje się pokrycie dachu jak na sąsiadującej wiacie turystyczno-rekreacyjnej. Posadzka na rzucie altany będzie wykonana z kostki betonowej . Altana powstanie w rejonie zrealizowanych dotychczas obiektów wiaty turystyczno-rekreacyjnej, gier plenerowych i kręgu tanecznego.
Dokumentacja została przekazana przez Biuro LGD Ziemia Pszczyńska do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, który po weryfikacji przygotuje umowę dotacji. Wartość projektu określono wstępnie na kwotę około 50 500 zł,  z czego 32 150,00 zł ma pochodzić ze środków dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie zostanie zrealizowane najpóźniej do czerwca 2024 r.

{"register":{"columns":[]}}