Mistrzostwa Szkoły w Narciarstwie Alpejskim
16.02.2026
11 lutego 2026 r., korzystając z pięknej zimowej aury, młodzież mogła ponownie rywalizować ze sobą na stoku w Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim.
W ośrodku narciarskim „Klepki” w Wiśle-Malince, położonym zaledwie pół kilometra od skoczni narciarskiej im. Adama Małysza, warunki do uprawiania zimowych sportów są wyśmienite. Chłopcy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 oraz klas 7-8, dziewczyny wystartowały tylko w kategorii klas 4-6. Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:
Uczniowie klas 4-6
- Dziewczyny
I miejsce - Paulina Ćwiękała
II miejsce - Małgorzata Matera
- Chłopcy
I miejsce - Antoni Malcharek
II miejsce - Diego Pater-Rodriguez
III miejsce - Wojciech Kurzak
Uczniowie klas 7-8
- Chłopcy
I miejsce - Tymoteusz Białoń
II miejsce - Miguel Pater-Rodriguez
III miejsce - Filip Kurzak
Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę i zapraszamy za rok.
Rafał Biela – organizator zawodów
wraz z opiekunami: Magdaleną Materą i Katarzyną Szwedą