W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kobiór z II miejscem na Międzynarodowej Spartakiadzie Młodzieży

28.05.2024

Reprezentacja Kobióra bardzo dobrze spisała się podczas Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Miast Partnerskich, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży - Šternberk 2024

Zawody odbyły się w dniach 22-24 maja 2024 roku w czeskim Sternberku. Rywalizowały w niej drużyny z miast partnerskich:

  • Sternberk (Czechy)
  • Dobšina (Słowacja)
  • Sajószentpéter (Węgry)
  • Kobiór (Polska)

Młodzi sportowcy rywalizowali w różnych dyscyplinach, takich jak lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, wspinaczka na sztucznej ścianie i tenis stołowy. Uczniowie pokazali ogromne zaangażowanie i ducha sportowego, co przyniosło im srebrny medal w klasyfikacji ogólnej. Warto wspomnieć, że gospodarze ze Sternberka, którzy zajęli pierwsze miejsce, w dużej mierze składali się z uczniów o rok starszych od innych drużyn, zgodnie z regulaminem zawodów.

Oprócz zmagań sportowych, w ramach Spartakiady odbył się również plener malarsko-fotograficzny dla uczniów.

Powrót do międzynarodowej współpracy miast partnerskich po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 okazał się sukcesem. Jest to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń sportowych, budowania więzi między młodymi ludźmi z różnych krajów i nauki języka angielskiego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów, a reprezentacji Kobióra II miejsca!

Wideo

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}