W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusze kapłaństwa w naszej parafii

10.07.2023

W dniu 29 czerwca odbyła się sesja Rady Gminy Kobiór na którą z okazji swojego jubileuszu 50 lat kapłaństwa został zaproszony Ks. Marian Jaromin.

Trzej księża przy ołtarzu w zielonych ornatach

W niedawnym czasie swoje jubileusze obchodzili również proboszcz Ks. Damian Suszka oraz wikariusz Ks. Adam Zgodzaj.

Z tej okazji składamy najszczersze gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania za ten czas wierności, poświęcenia i oddania się służbie Bogu i ludziom. Dziękujemy za wkład w życie naszej małej społeczności, uczestnictwo w uroczystościach gminnych, owocną współpracę z Gminą Kobiór, życzliwość, ciepło i pełne zrozumienia podejście do nas wszystkich.

Życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia, siły oraz błogosławieństwa w dalszej posłudze kapłańskiej oraz kolejnych jubileuszy.

Jubileusz 50 lat kapłaństwa ks. Mariana Jaromina

Ks. Marian Jaromin - urodził się 20 października 1948 w Kobiórze. Uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Po ukończeniu liceum rozpoczął formację w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 19 kwietnia 1973 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk bpa Herberta Bednorza.
Jako neoprezbiter mianowany został wikariuszem w parafii św. Cyryla i Metodego w Knurowie. Pełnił posługę wikarego w parafiach: św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (1976-1979), Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach (1979-1982) oraz przez krótki czas w parafii św. Jana Chrzciciela w Tychach (13.05.1982 - 13.08.1982). Po tragicznej śmierci poprzedniego proboszcza ks. Józefa Dancha, został najpierw wikariuszem ekonomem, a następnie proboszczem parafii Najświętszego Imienia Maryi w Cieszynie-Bobrku (obecnie diecezja bielsko-żywiecka), gdzie swoją funkcję pełnił przez pięć lat. Następnie został mianowany proboszczem w parafii św. Augustyna w Lipinach Śląskich, gdzie posługiwał w latach 1987-2000. Po tym okresie otrzymał dekret mianujący go na proboszcza parafii św. Antoniego z Padwy w Chorzowie od 29 lipca 2000. Rozpoczął swoją posługę w tej parafii od przygotowań do jubileuszu 70-lecia kościoła i 45. rocznicy erygowania parafii. Przygotował parafian do przeprowadzenia misji św. Rozpoczął niezbędne prace remontowe świątyni m.in.: energooszczędne ogrzewanie i oświetlenie, wymiana stolarki okiennej i pokrycia dachowego, renowacja witraży, renowacja ławek i konfesjonałów. W porozumieniu z władzami miasta i konserwatorem zabytków przywrócił pierwotny wystrój ołtarza i kolorystykę świątyni. 9 grudnia 2007 roku w kościele odprawiono uroczystości związane z 50-leciem kapłaństwa ks. arcybiskupa Damiana Zimonia, a na parterze i I piętrze wyremontowanego i zmodernizowanego domu katechetycznego rozpoczęła działalność filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Obowiązki proboszcza spełniał do 27 lipca 2013, kiedy to przeszedł na emeryturę. W tym roku Ks Marian Jaromin obchodził jubileusz 10 lat kapłaństwa.

Jubileusz 35 lat kapłaństwa ks. Damiana Suszki

Ks. Damian Suszka - urodził się 14 lutego 1961 w Istebnej. Po studiach w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym święcenia kapłańskie przyjął 31 stycznia 1987. Posługę wikariusza pełnił w parafiach: św. Michała Archanioła w Suchej Górze (1990-1992), Wszystkich Świętych w Pszczynie (1992-1995), św. Małgorzaty w Lyskach (1995-1996). W 1996 roku został rekolekcjonistą i dyrektorem Ośrodka Spotkań i Formacji św. Jadwigi Śląskiej w Brennej. Od 2005 roku pełni funkcję kapelana Oddziału Górali Śląskich Związku Podhalan. 3 lipca 2011 został proboszczem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kobiórze. W 2011 roku uzyskał godność kanonika honorowego katowickiej Kapituły Metropolitalnej, a 28 września 2021 kanonika gremialnego. Był członkiem Komisji ds. Ekonomicznych II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Od wrześniu 2018 roku pełni funkcję Ekonoma Archidiecezji Katowickiej, a 11 listopada 2021 r. został honorowym mieszkańcem Kobióra. W roku 2022 obchodził jubileusz 35 lat kapłaństwa.

Jubileusz 10 lat kapłaństwa ks. Adama Zgodzaja

Ks. Adam Zgodzaj - urodził się 22 lutego 1988 r. Pochodzi z parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. abpa Wiktora Skworca 18 maja 2013 r. w katowickiej katedrze. Po święceniach, od września 2013 do sierpnia 2019 r., pełnił posługę wikariusza w parafii Imienia NMP i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Od 1 września 2019 roku pełni funkcję wikariusza w kobiórskiej parafii. W tym roku Ks Adam Zgodzaj obchodził jubileusz 10 lat kapłaństwa.

{"register":{"columns":[]}}