W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 90-tej rocznicy urodzin świętowała Pani Felicja Bojdoł

20.02.2024

W dniu 19 lutego 2024r. Jubileusz 90-tej rocznicy urodzin świętowała Pani Felicja Bojdoł. Z tej okazji Wójt Gminy Kobiór – Eugeniusz Lubański wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – Agnieszką Błąkałą odwiedzili Jubilatkę wręczając Jej kwiaty, list gratulacyjny i tradycyjny kosz ze słodyczami.

Dwie kobiety na tle meblościanki i beżowej ściany

Pani Felicja Bojdoł jest rodowitą kobiórzanką. W 1953 roku wyszła za mąż również za kobiórzanina. Urodziła czworo dzieci: dwie córki i dwóch synów. Już od młodych lat angażowała się zawodowo, rozpoczynając pracę jako kelnerka w jednej z goczałkowickich restauracji, mając zaledwie 16 lat. Następnie, w wieku 17 lat, podjęła pracę w Gospodzie nr 1 prowadzonej wówczas przez Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” obecnie znanej jako Restauracja „Pod Sikorką”. Mimo czasu spędzonego na urlopie macierzyńskim, Pani Felicja nie zaprzestała aktywności zawodowej. Oprócz zajmowania się dziećmi, świadczyła usługi krawieckie. Po pewnym czasie powróciła do pracy w gospodzie, osiągając w niej wiek emerytalny.  Nawet po przejściu na emeryturę kontynuowała pracę jako kucharka  na kobiórskich weselach.
W imieniu władz samorządowych życzymy Szanownej Jubilatce dużo zdrowia, pomyślności, błogosławieństwa Bożego i dalszych szczęśliwych lat życia oraz doczekania kolejnych Jubileuszy.

{"register":{"columns":[]}}