W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 90-tej rocznicy urodzin Pani Marii Mazur

15.05.2024

W dniu 15 maja br. swoje 90-te urodziny świętowała Pani Maria Mazur. Z tej okazji Jubilatkę odwiedzili Wójt Gminy - Pan Marcin Ryś wraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego - Panią Agnieszką Błąkałą.

Mężczyzna w białej koszuli obok starsza Pani z bukietem kwiatów. W tle jasne zasłony.

Pani Maria Mazur pochodzi z gór, a dokładnie ze wsi Soblówka położonej za Żywcem. Na Śląsk przyjechała w poszukiwaniu pracy. Przez 10 lat pracowała w dziecięcym sanatorium
w Murckach. W roku 1966 wyszła za mąż za kobiórzanina. Po ślubie zatrudniła się w kobiórskim tartaku i tam pracowała do osiągnięcia wieku emerytalnego. Urodziła troje dzieci: dwóch synów i jedną córkę. Doczekała się sześciorga wnucząt i pięciu prawnuczek. Pomimo upływu czasu Pani Maria jest w znakomitej formie, często wraca wspomnieniami do starych dobrych czasów.  
W imieniu władz samorządowych życzymy Szanownej Jubilatce wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego, dalszych szczęśliwych lat życia oraz doczekania w dobrym zdrowiu kolejnych Jubileuszy.

{"register":{"columns":[]}}