W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacje na temat najnowszych działań szpitala Joannitas w Pszczynie

02.05.2023

Szpital Joannitas w Pszczynie rozpoczął swoją działalność 1 sierpnia 2018 r. Prowadzony jest przez Spółkę, której właścicielami jest Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna. Profil działalności pszczyńskiego Szpitala odpowiada na podstawowe potrzeby diagnostyczne i terapeutyczne mieszkańców regionu.

Jasny budynek szpitala w Pszczynie, w tle zabudowania oraz tereny zadrzewione
  • Porody rodzinne w Szpitalu

https://www.szpital.pszczyna.pl/2023/03/08/budujac-wspomnienia-porody-rodzinne/

  • Borelioza – kiedy i gdzie wykonać badania?

Wiosna to powrót słonecznej pogody i … kleszczy – groźnych pajęczaków coraz częściej odpowiedzialnych za boreliozę, która niediagnozowana, zwłaszcza we wczesnym stadium, może prowadzić do wystąpienia neuroboreliozy, czyli zajęcia układu nerwowego.
Receptą na kleszcze jest natychmiastowa reakcja i skuteczne leczenie.
Badanie krwi na obecność przeciwciał Borrelia IgG i IgM jest kluczowe w szybkim potwierdzeniu diagnozy i wdrożeniu skutecznego leczenia. Jeśli ukąsił cię kleszcz, widzisz rumień, bądź masz niepokojące objawy, takie jak mdłości czy zawroty głowy – zgłoś  się do Medycznego laboratorium diagnostycznego Szpitala Joannitas w Pszczynie na badania – wynik otrzymasz tego samego dnia.
Do końca maja pacjenci MLD mogą przebadać się w kierunku boreliozy w cenie 50 zł za pakiet (IgG i IgM). Dbaj o siebie! Natychmiastowe działanie daje 90% szans na całkowite wyleczenie choroby.

  • Poradnia neurologiczna w Szpitalu

Szpital Joannitas w Pszczynie poszerzył profil działalności o kolejną poradnię specjalistyczną. Od 5 kwietnia uruchomiona została poradnia neurologiczna.
Od kwietnia pacjenci z chorobami neurologicznymi mogą skorzystać z pomocy w Poradni neurologicznej mieszczącej się w Szpitalu Joannitas w Pszczynie.
Do podstawowych zadań poradni należeć będzie udzielanie świadczeń medycznych w zakresie konsultacji, diagnostyki i leczenia chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Chorzy przyjmowani będą przez zespół neurologów trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 10:00 – 14:00.

Poradnia neurologiczna, to szósta poradnia specjalistyczna działająca w Szpitalu Joannitas w Pszczynie. Świadczyć będzie usługi w ramach kontraktu z NFZ. Pacjenci przyjmowani są na podstawie skierowania. Zarejestrować się można osobiście lub telefonicznie. Rejestracja poradni: tel. 326115303 – rejestracja czynna w dni powszednie w godz. 7:00 – 14:30. Wejście do poradni od strony ul. W. Korfantego (parter) – wejście główne Szpitala


Więcej informacji na temat działalności i możliwości wsparcia Szpitala Joannitas  w Pszczynie na stronie: https://www.szpital.pszczyna.pl/

{"register":{"columns":[]}}