W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gminny program dofinansowania wymiany kotłów węglowych na ekologiczne w 2024 r.

10.06.2024

Na sesji w dniu 5 czerwca 2024r. Rada Gminy Kobiór podjęła uchwałę o dofinansowaniu wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne (gaz, prąd, pompa ciepła) na rok 2024. Uchwała wejdzie w życie dwa tygodnie po opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Zarys domku z zielonym dachem. Z komina wystają dwa zielone listki.

Zgodnie z przyjętą uchwałą dofinansowanie w formie dotacji wyniesie  maksymalnie 5000 zł i nie więcej niż 50% poniesionych kosztów.
Wnioski można składać od 10 lipca do 31 sierpnia 2024r. a ostateczny termin rozliczenia dotacji to 20 listopada 2024r. Wszystkie dokumenty do rozliczenia muszą mieć datę późniejszą niż data podpisania umowy o dotację z Gminą Kobiór.
Dokumenty będą dostępne na stronie internetowej gminy oraz w tutejszym urzędzie od 1 lipca 2024r.
Na sesji uchwalono również "Program ograniczenia niskiej emisji dla Gminy Kobiór na lata 2024-2026".

Przypominamy
Po wymianie kotła właściciel ma obowiązek złożenia nowej deklaracji do CEEB w ciągu 14 dni.
Za nie niezłożenie deklaracji lub złożenie deklaracji niezgodnej z prawdą (np w zakresie klasy kotła) mogą zostać naliczone kary. Potwierdzeniem klasy kotła węglowego winna być tabliczka znamionowa na piecu lub  w przypadku braku widoczności tabliczki (np montaż przy ścianie) dokumenty potwierdzające certyfikat.
Terminy wymiany kotłów zgodnie z uchwałą ”antysmogową”:

  • do końca 2025r. wszystkie kotły pozaklasowe
  • do końca 2027r. kotły klasy III i IV

 

{"register":{"columns":[]}}