W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Kobiór partnerem KP GKS Tychy

21.05.2024

Wiele mówi się w tej kadencji o współpracy. Dzięki niej m.in. udało się uniknąć zamknięcia drogi pomiędzy Kobiórem, a Gostynią. Teraz przyszedł czas na sport i emocje związane ze zdrową rywalizacją oraz dopingiem naszych najmłodszych mieszkańców na sportowych arenach. Jednym z zadań samorządowych jest krzewienie kultury fizycznej i sportu w szerokim tego słowa znaczeniu.

Trzech mężczyzn na tle beżowej ściany.

Celem pośrednim jest także spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu z dala od komputerów i smartfonów w zdrowym stylu. Mając na uwadze większą dostępność wydarzeń sportowych bardzo się cieszymy, że udało się nawiązać współpracę z klubem piłkarskim GKS Tychy. Nie mają tu znaczenia sympatie klubowe. Pierwsze pomysły naszej współpracy zostały ustalone na spotkaniu z Marcinem Ćwikłą, Dyrektorem ds. Marketingu i Sprzedaży KP GKS Tychy.

Efekty tego spotkania już w niedzielę, 26 maja. W tym dniu chętne dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz uczniowie szkoły podstawowej w Kobiórze wraz z opiekunami oraz rodzicami będą miały okazje spotkać się na stadionie piłkarskim w Tychach. Będą na wspólnym sektorze kibicować podczas meczu GKS Tychy - Górnik Łęczna, meczu, który może zadecydować o grze w barażach o awans do Ekstraklasy tyskiej drużyny. Wybrani fani będą także eskortować piłkarzy GKS-u Tychy podczas rozpoczęcia spotkania na płytę murawy stadionu przy Edukacji 7. Zachęcamy dzieci do udziału i do kibicowania!

Szczegóły przekaże przedszkole oraz szkoła podstawowa. Jestem pewny, że nasza współpraca będzie wykraczała szeroko poza ramy dnia meczowego. Uczestnictwo w tego typu wydarzeniach sportowych pozwoli podnieść warsztat młodego piłkarza i przełożyć to na własne umiejętności podczas rozgrywek piłkarskich dziecięcych i młodzieżowych w Leśniku Kobiór - powiedział Wójt, Marcin Ryś.

To kolejna gmina, która zdecydowała się na bliższą współpracę, dostrzegając szereg korzyści z niej płynących. Naszym celem jest wykorzystanie potencjału marketingowego oraz infrastrukturalnego klubu budując społeczność kibiców zaangażowanych w jego bieżącą działalność - powiedział Marcin Ćwikła.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}