W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Samorządu Terytorialnego z udziałem Pary Prezydenckiej

10.06.2024

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek 24 maja do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców ze wszystkich szczebli i ze wszystkich stron sceny politycznej.

Dwaj mężczyźni na tle biało czerwonych flag

Na tegoroczne obchody zaproszeni zostali głównie młodzi radni, którzy po kwietniowych wyborach samorządowych objęli mandaty po raz pierwszy. Zaproszenie otrzymał także Kobiórski Radny - Marcin Koterla.

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27 maja, to święto państwowe, uchwalone przez Sejm 29 czerwca 2000 r., w 10. rocznicę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które jednocześnie były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.

Materiały

Relacja z wydarzenia została umieszczona na stronie internetowej prezydenta: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/dzien-samorzadu-terytorialnego-w-palacu-prezydenckim,86442

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}