W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Kobiórze apelują o ochronę środowiska

25.04.2023

Stało się już coroczną kobiórską tradycją, że w dniu 22 kwietnia, rozlega się ogromny hałas wuwuzeli, trąbek i gwizdków w centrum miejscowości. Wykonawcami są dzieci z Gminnego Przedszkola w Kobiórze. Kolejne pokolenia już od kilkunastu lat apelują o ochronę naszej planety dając dowód na odpowiedzialne podejście do tematu. Kochane Przedszkolaki za wspaniałe propagowanie tej idei zostały poczęstowane drobnymi słodkościami od Gminy Kobiór, w trakcie krótkiego spotkania z Sekretarzem Gminy Bronisławem Gembalczykiem.

Grupa dzieci z przedszkola z transparentem dzień ziemi oraz wychowawczyniami, naprzeciw grupy stoi sekretarz gminy

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że Międzynarodowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia, ma na celu szerzyć dobre nawyki w społeczeństwie. Skupia on uwagę na ochronie środowiska naturalnego. Jako mieszkańcy Kobióra zdajemy sobie sprawę, ze szczególnego znaczenia tego zobowiązania - naszym miejscem zamieszkania jest polana z wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi, pośrodku dawnej puszczy pszczyńskiej, gdzie 82% miejscowości to lasy.

Każdy z nas może mieć wpływ na poprawę stanu środowiska. Jak dbać o naszą planetę? Zacznij od swojego sposobu życia:

  • zakupy z własną torbą
  •  segregacja śmieci
  • wybierz rower zamiast samochodu lub autobus/pociąg
  • nie zostawiaj włączonego światła w pokoju
  • oszczędzaj wodę
  • używaj butelki na wodę z filtrem
  • przekaż makulaturę do punktu skupu
  • pozbieraj śmieci wybierając się na spacer
  • zasadź drzewo

Dbać o naszą planetę możesz nie tylko wtedy, gdy wypada Dzień Ziemi, ale także przez cały rok. Warto to robić, aby pozytywnie wpłynąć na otaczające nas środowisko. Miej na uwadze, że dzielisz ten świat z pozostałymi ludźmi, którzy najprawdopodobniej chcieliby go widzieć w dobrych, kolorowych barwach.

{"register":{"columns":[]}}