W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Delegacja Urzędu Gminy Kobiór na spotkaniu Miast Partnerskich

28.05.2024

W dniach 22-24 maja 2024 roku delegacja Urzędu Gminy Kobiór uczestniczyła w czeskim Stenberku w spotkaniu Miast Partnerskich w ramach tzw. Grupy Wyszehradzkiej. W skład delegacji wchodzili: Stefan Ryt, wójt gminy w latach 1991-2014, który zapoczątkował współpracę z miastami partnerskimi, Adam Jonkisz, radny obecnej kadencji, oraz Marcin Ryś, obecny wójt Gminy Kobiór.

Trzech mężczyzn na boisku lekkoatletycznym trzymająca niebieską flagę z wizerunkiem św. Urbana

Głównym tematem spotkań były bieżące problemy gmin, w szczególności dotyczące wnioskowania i rozliczania dotacji. Poza oficjalnymi spotkaniami delegacje miały również okazję dopingować swoje reprezentacje sportowe uczestniczące w międzynarodowej Spartakiadzie Młodzieży.
Warto zaznaczyć, że kolejna, jubileuszowa, 20. Spartakiada Młodzieży Miast Partnerskich odbędzie się w maju przyszłego roku w Kobiórze. To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do uzasadnienia wniosków o dotacje na infrastrukturę sportową, co jest kluczowe dla dalszego rozwoju gminy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za owocne spotkania i wspieranie współpracy międzynarodowej!

{"register":{"columns":[]}}