W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa I etapu ciągu pieszo-rowerowego relacji Kobiór-Paprocany na odcinku prowadzącym wzdłuż ul. Promnickiej i ul. Pogodnej do Tyskiego DPS „Dobre Miejsce” w Kobiórze wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przystankową i oświetleniem LED

Metropolitalny program działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji

Lokalna ulica przy niej pas drogi dla rowerów wraz z oznakowaniem oraz pas zielonych drzew

Zakres inwestycji obejmował budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Pogodnej, który połączy ul. Promnicką z ul. Wróblewskiego oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Promnickiej od włączenia do ul. Rodzinnej do leśniczówki. W ramach zadania wykonano również odcinek kanalizacji deszczowej wzdłuż ul. Promnickiej, przebudowano fragmenty sieci wodociągowej i zainstalowano wzdłuż tej drogi energooszczędne oświetlenie w technologii LED. Ponadto  wyremontowano nawierzchnię ul. Promnickiej od posesji nr 19 do posesji nr 41 oraz zabudowano dwie wiaty przystankowe – przy zjeździe z ul. Rodzinnej oraz przy Domu Pomocy Społecznej. Projekt zakładał również zakup i ustawienie sanitariatu oraz wiaty przystankowej na terenie punktu przesiadkowego Park&Ride przy dworcu PKP w Kobiórze usytuowanego na skrzyżowaniu ul. Plichtowickiej z ul. Żelazną w Kobiórze.

Okres realizacji projektu:    18 sierpnia 2022 r. – 20 grudnia 2022 r.

W dniu 2 grudnia 2022 r. dokonano odbioru końcowego robót budowlanych związanych z budową ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Promnickiej i ul. Pogodnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą i oświetleniem. W ramach projektu wykonano ponadto kabinę WC oraz wiatę przystankową na istniejącym punkcie przesiadkowym Park&Ride przy dworcu PKP w Kobiórze.

Wartość inwestycji wyniosła około 2 611 500,000 zł, z czego 2 551 737,00 zł to dofinansowanie z dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji (umowa dotacji nr PI.3152.5.11.2022 z dnia 16.08.2022 r.)

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}