Bezpieczeństwo zaczyna się od wiedzy
03.06.2026
1 czerwca w kobiórskiej szkole odbyło się wydarzenie służące zdobyciu wiedzy i umiejętności na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie wszystkich klas, podzieleni na małe grupy, mogli sprawdzić, czy potrafią się zachować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia wymagającej natychmiastowej reakcji otoczenia. Państwo Sylwia i Michał Czypkowie zebrali sztab, który przeprowadził to niesamowite szkolenie na żywo – zaprosili do współpracy ratowników medycznych, strażaków oraz przeszkolonych nauczycieli. Uczestnicy warsztatów radzili sobie jak mogli, dobrze się przy tym bawiąc. Każda scenka w wykonaniu uczniów była szczegółowo omawiana, więc młodzież poznała zarówno mocne strony, jak i to, nad czym jeszcze trzeba popracować. Każdy mógł poczuć się tego dnia superbohaterem. Dodatkowo były lody, hot dogi, malowanie twarzy, dobra muzyka i nastroje, więc nawet deszcz za oknem nikomu nie przeszkodził w tym nieco odmiennym niż zawsze świętowaniu Dnia Dziecka.
Szkoła Podstawowa