W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw

28.09.2023

Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw

Zakończyły się prace nad zdjęciami do filmu „WEIGL – Zwyciężyć tyfus”, realizowanego przez Telewizję Obiektyw. Jest to film fabularny o profesorze Rudolfie Weiglu, który jako pierwszy na świecie wynalazł skuteczną szczepionkę przeciw tyfusowi plamistemu. Gmina Jasło wsparła finansowo produkcję filmu.

- Jest to postać zupełnie nieznana i zapomniana, a w tym roku obchodzimy 140. rocznicę jego urodzin. Kiedy wybuchła pandemia, ktoś zwrócił mi uwagę, że każde pokolenie musiało zmierzyć się z własną pandemią. Była cholera, hiszpanka, tyfus, czy pandemia koronawirusa. To skłoniło mnie do myśli, że warto nakręcić film o profesorze Rudolfie Weiglu, który sto lat temu opracował skuteczną szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu – mówi Bogdan Miszczak, producent filmu. – Początkowo myśleliśmy o dokumencie fabularyzowanym, ale zorientowaliśmy się, że nie ma osób, które znały profesora Rudolfa Weigla i mogłyby o nim opowiedzieć. Doszliśmy do wniosku, że jednak warto zrobić coś więcej. Wtedy narodził się pomysł na film fabularny – kontynuuje.

Reżyserem filmu jest Marcin Głowacki, który ma na swoim koncie takie produkcje jak „Mój Biegun” czy „1800 gram”. Za zdjęcia odpowiada Mariusz Konopka, od kilku lat współpracujący z Telewizją Obiektyw. Scenariusz do filmu napisała Małgorzata Sobieszczańska. W obsadzie znaleźli się m.in.: Marcin Kwaśny, Tomasz Stockinger, Artur Dziurman, Lesław Żurek, Peter Lucas, czy Maciej Słota.

- Chcieliśmy zrobić coś na większą skalę, tak więc stworzyliśmy wspaniałą ekipę do pełnometrażowego filmu trwającego 1,5 godziny – zaznaczył Bogdan Miszczak.

Przypomnijmy, że zdjęcia do filmu trwały prawie 3 lata. Realizacja zdjęć została podzielona na trzy etapy. Pierwsza część zdjęć do filmu nagrywana była na przełomie października i listopada 2021 roku w Jaśle, Sanoku i Twierdzy Przemyśl. W ubiegłym roku realizowane były sceny historyczne: w Krośnie, w Muzeum Historycznym w Dukli, w Pałacu Załuskich w Iwoniczu, w Sanockim Skansenie oraz w Szkole Medycznej w Jaśle. Ostatnie ujęcia były realizowane w Bieczu oraz w Gorlicach, gdzie padł ostatni klaps.

Film uzyskał dofinansowanie ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego. Koproducentem filmu jest Podkarpacka Komisja Filmowa. Film uzyskał również wsparcie finansowe Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego jako koproducent filmu. Sponsorem wspierającym jest GAZ-SYSTEM. Produkcję wsparły również lokalne firmy i podkarpackie samorządy.

Premiera filmu zaplanowana jest na październik. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego zwiastunu filmu.

Link do trailera: https://youtu.be/g-8X6fRisGw

Zakończyły się zdjęcia do najnowszej produkcji Telewizji Obiektyw – link do materiału:  https://youtu.be/RLvl-MVUQGc

OBIEKTYW Film Studio

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}