W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Ewidencja Emisyjności Budynków

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. 

Deklarację należy złożyć drogą elektroniczną na stronie zone.gunb.gov.pl (Główny Urząd Nadzoru Budowlanego). W przypadku braku możliwości złożenia drogą elektroniczną  jest możliwość złożenia w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Jasło.


Na wysłanie deklaracji obywatele mają 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów jest to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Odpowiedzialnym za to zadanie jest Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (GUNB).

Więcej informacji na stronie GUNB lub w ulotce (do pobrania w załączniku).

Materiały

Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz A
deklaracja-a-v-1-5-28-09-2022.pdf 0.25MB
Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz B
deklaracja-b-v-1-5-28-09-2022.pdf 0.28MB
Ulotka CEEB
ulotka-ceeb.pdf 0.41MB
{"register":{"columns":[]}}