W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskach

03.06.2024

6
Ochotnicza Straż Pożarna z Łask świętowała (1 czerwca 2024 r.) setną rocznicę powstania. Jednostka otrzymała sztandar i uhonorowana została Złotym Znakiem Związku. Wydarzenie rocznicowe połączone było z gminnym Dniem Strażaka.
 
🎖Zasłużeni druhowie otrzymali strażackie medale i odznaczenia. Wójt Gminy Jasło i Prezes Zarządu Gminnego OSP wręczyli zasłużonym druhom z terenu gminy odznaki „Za zasługi dla pożarnictwa Gminy Jasło”.
 
Składając jednostce jubileuszowe życzenia Wojciech Piękoś – wójt Gminy Jasło podkreślił, że dołączyła ona do grona jednostek z terenu gminy Jasło, które już osiągnęły wiek 100 lat. Przypomniał, że w gminie funkcjonuje 12 jednostek, z tego 7 funkcjonujących już jako stulatki.
 
Najstarszą jest jednostka z Warzyc funkcjonująca już 125 lat, a także jednostki z Szebni, Bierówki, Niepli, Osobnicy, Trzcinicy i Chrząstówki. – Dołączenie do grona stuletnich jednostek to wielki zaszczyt i zobowiązanie. Możecie być dumni, że to Wam – strażacy z Łask – przypadła ta piękna rocznica. Ale tak mi się wydaje, że to również jest poważne zadanie na kolejne lata. To jest zobowiązanie do tworzenia i rozwijania jednostki, poszerzania szeregów, tworzenia przede wszystkim młodzieżowej drużyny pożarniczej, która daje szansę na rozwój jednostki. Lepsza baza lokalowa, o której musicie pomyśleć i myślicie. A także nowszy sprzęt czy nowy samochód. To są plany i życzę Wam na to stulecie, by Wasze plany się spełniły – powiedział wójt.
 
Wójt Wojciech Piękoś złożył strażakom z Łask deklarację wyposażenia w najbliższym czasie jednostki w nowszy samochód pożarniczy

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}