W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Warzycach

05.06.2024

4

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, w celu upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka, zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Święto to, obchodzone od 1955 roku w krajach członkowskich ONZ, propaguje idee braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi całego świata oraz promuje działania na rzecz ich pomyślnego rozwoju.

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka 28. maja. Rozpoczęliśmy świętowanie od godziny 9.00 turniejem wiedzy o Warzycach. Następnie odbyły się biegi. Wzięli w nich udział nasi najmłodsi uczniowie. Na boisku stanęły dmuchańce, więc każdy mógł zjeżdżać do woli. O godzinie 10.00 miała miejsce rekonstrukcja historyczna. Po niej rozegrany został mecz piłki nożnej oraz siatkówki. Na szkolnym korytarzu nasze absolwentki otworzyły „salonik piękności”, z którego każdy wychodził z indywidualnym makijażem.  Odwiedzili nas również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Warzyc. Mogliśmy podziwiać sprzęt, jakim dysponują, a także skorzystać z „prysznica polowego”.  

Rodzice zadbali o poczęstunek. Były napoje, zapiekani i lody. Zaś nauczyciele przygotowali kramik ze słodkościami.

Przez cały czas towarzyszyła nam piękna pogoda, więc trochę nas słońce zmęczyło. O godzinie 13.00 zakończyliśmy świętowanie.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}