W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dostawa sprzętu komputerowego, wyposażenia i pomocy dydaktycznych do szkół podstawowych

28.02.2025

Keep up the good work SP Opacie

https://redakcja.samorzad.gov.pl/photo/67e9d80b-c1e6-48ee-93ae-87bb4a90a55a

Szkoły podstawowe objęte wsparciem w ramach projektu „Rozwój to podstawa! - podniesienie jakości edukacji w szkołach podstawowych w gminie Jasło” otrzymały nowoczesny sprzęt, niezbędne wyposażenie i pomoce dydaktyczne, które przyczyniają się do rozwoju kompetencji uczniów oraz sprawiają, że nauczyciele mogą prowadzić zajęcia w innowacyjny i dostosowany do współczesnych standardów edukacyjnych sposób.

Do swojej dyspozycji placówki dostały m.in. monitory interaktywne, tablety, laptopy, szereg podręczników, gier i programów edukacyjnych, a także inne narzędzia dydaktyczne, które w pozytywny sposób wpływają na rozwój młodzieży. Inicjatywa ta wspiera zarówno nauczycieli, jak i uczniów, zapewniając im nowoczesne warunki do nauki i pracy.

Przykładowe opisy lekcji, podczas których wykorzystuje się otrzymane narzędzia dydaktyczne:

  • Na zajęciach „szkolnego klubu kodowania” uczniowie uczą się programowania blokowego z wykorzystaniem zestawów klocków Lego. Zajęcia odbywają się w zespołach dwu- lub trzyosobowych. Po wykonaniu i  zaprogramowaniu robota sprawdzamy jak działa, wprowadzamy ewentualne poprawki i testujemy wprowadzone modyfikacje.
  • Uczniowie na zajęciach „dydaktyczno-wyrównawczych” uczą się i utrwalają wiedzę z języka polskiego i matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Sprawia im to wiele radości i ułatwia przyswajanie wiedzy.
  • Podczas zajęć pn. „eko-chemik” dzieci pod okiem nauczyciela przeprowadzają reakcje z elementem świetlnym, tworzą jesienne obrazki w wersji „eko”, jak również dzięki otrzymanej grze edukacyjnej przyswajają wiedzę z zakresu ochrony środowiska na świecie w ciekawy i przyjemny do nauki sposób.

Działanie to jest kolejnym krokiem w kierunku unowocześniania systemu edukacji i stwarzania równych szans rozwoju dla młodzieży. Dzięki otrzymanym materiałom edukacyjnym uczniowie i uczennice zyskali dostęp do lepszych narzędzi dydaktycznych, co pozytywnie wpływa na ich naukę i rozwój umiejętności.

Ze wsparcia skorzystały: Szkoła Podstawowa w Warzycach, Szkoła Podstawowa w Szebniach, Szkoła Podstawowa w Niepli oraz Szkoła Podstawowa w Opaciu.

Materiały

Szkolny Klub Kodowania - przykładowe zajęcia w SP w Szebniach
Szkolny​_Klub​_Kodowania​_SP​_Szebnie​_SP​_Szebnie.mp4 33.98MB

Zdjęcia (29)