W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Unijne pożyczki dla firm z woj. kujawsko-pomorskiego – od 0%

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. zachęca firmy MŚP z regionu do korzystania z oferty pożyczek unijnych. Od 1 marca 2021 r. w K-PFP obowiązuje nowe, obniżone oprocentowanie pożyczek.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. zachęca firmy MŚP z regionu do korzystania z oferty pożyczek unijnych. Od 1 marca 2021 r. w K-PFP obowiązuje nowe, obniżone oprocentowanie pożyczek.

K-PFP oferuje pożyczki dwóch rodzajów:

- pożyczki na rozwój i inwestycje

- pożyczki płynnościowe – dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu pandemii COVID-19

Pożyczki na rozwój i inwestycje

Firmy, które potrzebują finansów na inwestycje rozwojowe, w ofercie K-PFP znajdą Pożyczkę z Premią, a młodzi (działający do 5 lat) mikroprzedsiębiorcy – Mikropożyczkę.

Pożyczka z Premią wynosi standardowo do 1 mln zł, ale w przypadku większych potrzeb inwestycyjnych firma może wnioskować o kwotę w wysokości do 5 mln zł. Oprocentowanie kształtuje się w zakresie od 0% do 1,15%. Od niedawna najniższe oprocentowanie – 0% – przeznaczone jest dla firm, które dzięki pożyczce wprowadzą na rynek nowy, niedostępny wcześniej produkt.
Mikropożyczka z kolei to pożyczka w wysokości do 100 tys. zł. Jej oprocentowanie może wynosić od 0,08% do 1,15%. Najniższe oprocentowanie przeznaczone jest dla najmłodszych firm (do 3 roku działalności).
Fundusz oferuje także specjalną pożyczkę dla firm, które chcą inwestować w Odnawialne Źródła Energii (do 5 mln zł).

Pożyczki płynnościowe

Z pożyczek płynnościowych przeznaczonych na bieżące koszty mogą skorzystać przedsiębiorstwa, których sytuacja pogorszyła się na skutek pandemii. Oprocentowanie tych pożyczek może wynosić od 0%, a kwota do 1 mln zł (w zależności od wielkości, potrzeb i wieku przedsiębiorstwa). Okres spłaty to 6 lat. Istnieje możliwość skorzystania z karencji w spłacie rat do 6 miesięcy, oraz dwukrotnie z 2-miesięcznych „wakacji kredytowych”. Dodatkowe ułatwienia zostały ustalone dla firm z branż gastronomicznej i fitness, które mogą skorzystać z pożyczki do 50 tys. zł na korzystniejszych warunkach.

Pewny partner

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Od 16 lat udziela atrakcyjnych pożyczek MŚP z regionu. W tej formie do firm trafiło już prawie 525 mln złotych. Biura K-PFP znajdują się w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu i Włocławku. 

 

Środki na pożyczki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Loga

Materiały

Dane kontaktowe oraz szczegółowe informacje dotyczące oferty dla przedsiębiorców można znaleźć na stronie: www.kpfp.org.pl.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}