W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pożyczka Antyinflacyjna

12.01.2022

Pożyczka antyinflacyjna

Agencja Rozwoju Przemysłu stale poszukuje nowych możliwości rozwoju oraz tych obszarów rynku, w których możemy pełnić rolę instytucji niosącej wsparcie systemowe. Od lat pomagamy polskim przedsiębiorcom z sektora MŚP dzięki szeregowi naszych produktów. Pożyczka Antyinflacyjna to kolejny z nich, powiązany z obecną sytuacją gospodarczą. Dzięki gwarancji EFG produkt ten wydatnie pomoże wielu firmom w odbudowie popandemicznej gospodarki. 

Przedstawiciele polskiego przemysłu oraz innych branż zmagają się ze wzrostami cen materiałów budowlanych, a także kosztów produkcji czy transportu. Ta sytuacja generuje wiele wydatków. 
W odpowiedzi na obecne warunki rynkowe przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z Pożyczki Antyinflacyjnej z gwarancją Europejskiego Funduszu Gwarancyjnego. 


Pożyczka Antyinflacyjna to dwa warianty dostosowane do odmiennych potrzeb przedsiębiorców.
✅ Po pierwsze, pożyczka inwestycyjna z przeznaczeniem na sfinalizowanie realizowanej inwestycji (pokrycie deficytu przekroczenia budżetu inwestycji z powodu np. skokowego wzrostu cen materiałów budowlanych).
✅ Po drugie, pożyczka obrotowa z przeznaczeniem na bieżącą działalność przedsiębiorcy.
 
Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z tego produktu, będą mogli liczyć na wiele korzyści. W tym na złagodzenie wymogu materialnego pokrycia pożyczki zabezpieczeniami, czy na możliwość karencji w spłacie kapitału.

Warto też podkreślić, że w przypadku Pożyczki Antyinflacyjnej to ARP poniesie opłatę na udzielenie gwarancji.
 
Dokładna kwota pożyczki będzie ustalana indywidualnie dla każdego z wnioskujących i będzie mieścić się w przedziale od 800 tys. zł do 10 mln zł. Kwota będzie wypłacana w transzach lub jednorazowo. Okres finansowania wyniesie do 48 miesięcy dla pożyczek obrotowych oraz do 120 miesięcy dla pożyczek inwestycyjnych. Spłata odbywać się będzie w równych ratach kapitałowych.

Wniosek o pożyczkę może składać przedsiębiorca, który prowadzi działalność na terenie Polski powyżej 24 miesiące (zamknięty rok obrachunkowy 2019); prowadzić pełną księgowość i posiadać roczne przychody na poziomie co najmniej 4 mln zł, a także zakończyć 2021 rok z pozytywnymi wynikami netto i EBITDA.

Wnioski mogą składać spółki prawa handlowego lub osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, o ile nie prowadzą działań restrukturyzacyjnych lub nie znajdują się w sytuacji ogłaszania upadłości. Wnioskujący muszą także spełniać kryteria objęcia gwarancją portfelową Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego.

Materiały

Więcej informacji: https://arp.pl/pl/
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
12.01.2022 10:42 Łukasz Maciejewski
Pierwsza publikacja:
12.01.2022 10:34 Łukasz Maciejewski
{"register":{"columns":[]}}