W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Ostatni dzwonek na zgłoszenie szkoły do udziału w Olimpiadzie ZUS

18.10.2023

Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października.  Warto pospieszyć się i zgłosić  do konkursu, bo jest o co walczyć. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele dobrych uczelni w kraju.

 

Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od 10 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy sprawdzają w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na Kujawach i Pomorzu są szkoły, które regularnie biorą udział w tym projekcie. Tylko w ubiegłym roku z naszego regionu do olimpiady przystąpiło niemal 2,5 tys. uczniów z 59 szkół. Województwo kujawsko-pomorskie
w finale ogólnopolskim reprezentowały uczennice z Zespołu Szkół w Mogilnie - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.

 

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r.  Jest o co walczyć. Na zwycięzców etapu centralnego czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele dobrych polskich uczelni oraz cenne nagrody rzeczowe dla siebie i dla swoich szkół. Ponadto laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

 

Zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie przyjmują:

 

Krystyna Michałek

regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

{"register":{"columns":[]}}