W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obowiązkowy KSeF przesunięty na 1 lutego 2026 r.

17.05.2024

grafika przedstawia Logo Krajowej Administracji Skarbowej, na grafice znajduje się napis KAS Krajowa Administracja Skarbowa

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żninie informuje, że Ministerstwo Finansów przesunęło termin wdrożenia obowiązkowego Krajowego Systemu  e-Faktur zwanym  KSeF.

Obowiązkowy KSeF wchodzi w życie z dniem  1 lutego 2026 roku. Oznacza to, że przedsiębiorcy zyskali więcej czasu, żeby przygotować się do obowiązku wystawiania e-faktur.
Zatem, proces wystawiania e-faktur z punktu widzenia przedsiębiorców nie ulega na razie zmianie i nadal mogą oni korzystać z dotychczasowych narzędzi i rozwiązań.
Ministerstwo zachęca jednak – szczególnie mniejszych przedsiębiorców – do wykorzystania dodatkowego czasu do zapoznania się z darmowymi narzędziami stworzonymi przez resort tj. Aplikacja Podatnika i e-faktury.
Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że po okresie wakacji rozpocznie się cykl specjalnych szkoleń, które prowadzone będą w lokalnych Urzędach Skarbowych w celu przedstawienia działania systemu KSeF.

Na wspomniane szkolenia już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat przedłużenia terminu wdrożenia KSeF znajdują się w komunikacie Ministerstwa Finansów , z którym można zapoznać się na stronie Ministerstwa Finansów  pod linkiem:

 https://www.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-bydgoszczy/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/b36Q/content/obowiazkowy-ksef-przesuniety-na-1-lutego-2026-r?redirect=https%3A%2F%2Fwww.kujawsko-pomorskie.kas.gov.pl%2Fizba-administracji-skarbowej-w-bydgoszczy%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_Lip9%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_4tEa__column-1%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_b36Q_

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
17.05.2024 10:55 Łukasz Maciejewski
Pierwsza publikacja:
17.05.2024 10:55 Łukasz Maciejewski
{"register":{"columns":[]}}