W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o Narodowym Spisie Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP) 2021.

NSP2021

Szanowni Państwo,

 

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.  na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP) 2021.

 

Z uwagi na pandemię GUS podjął próbę wydłużenia NSP 2021 o trzy miesiące (do 30 września 2021 r. zamiast do 30 czerwca 2021 r.). Zapis ten znalazł się w projekcie zmian do ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Obecnie trwają jeszcze prace legislacyjne nad projektem.

 

Zaplanowany na 2021 r. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego, dostępnego na stronie GUS. Obowiązkiem spisowym objęte będą:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach nie będących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne nie mające zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

 

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń                       i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu:

  • urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
  • urzędy wojewódzkie,
  • urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

 

Mieszkańcy Gminy Janowiec Wielkopolski chcący dokonać samospisu mogą to zrobić także w Urzędzie Miejskim w Janowcu Wielkopolskim ul. Gnieźnieńska 3, 88-430 Janowiec Wielkopolski w sali przy pokoju nr 17.

 

Bliższych informacji udzielą w tej sprawie pracownicy Urzędu Miejskiego:

 

  • Pani Magdalena Łysa – koordynator Gminnego Biura Spisowego tel. 52 30 23 034 wew. 45, pokój nr 16
  • Pani Dominika Czaplewska – członek Gminnego Biura Spisowego tel. 52 30 23 034 wew. 44, pokój nr 16.