W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Harmonia natury - Ekologiczny ogród zmysłów

Obrazek przedstawia logo i informacje o projekcie “Moja Mała Ojczyzna”, który jest dofinansowany przez Fundację BGK. Logo składa się z czerwonych i czarnych elementów graficznych oraz tekstu. Na lewo znajduje się logo składające się z czerwonych i czarnych elementów graficznych z tekstem “MOJA MAŁA OJCZYZNA” wytłuszczonymi, czarnymi literami. Po prawej stronie znajduje się kolejne logo z napisem “FUNDACJA BGK” wytłuszczonymi, czarnymi literami, które towarzyszą czerwone elementy graficzne. Tło obrazka jest białe. Wiersz tekstu na dole informuje, że ten projekt jest współfinansowany przez Fundację BGK w ramach programu “Moja Mała Ojczyzna - Edycja VII”.

Gmina Janowiec Wielkopolski otrzymała dofinansowanie w ramach VII edycji konkursu grantowego „Moja Mała Ojczyzna” na realizację projektu ,,Harmonia natury - Ekologiczny ogród zmysłów" ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego w wysokości 40 000.00 zł.

Zadanie zostanie zrealizowane przy Przedszkolu Samorządowym, ulica Szkolna 2 w Janowcu Wielkopolskim.

Główny cel projektu:

1. utworzenie na terenie przedszkola przestrzeni bezpiecznej i sprzyjającej wszechstronnemu rozwojowi dzieci poprzez założenie ekologicznego ogrodu zmysłów - wielozmysłowe poznawanie przez dzieci przyrody w czasie czterech pór roku;

2. tworzenie nowych wzorców zachowań , kształtowanie postaw, wartości i przekonań społecznych, uwzględniających troskę o jakość środowiska oraz podejmowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju na poziomie lokalnym;

3. zwiększanie świadomości o ekologii dzieci z zastosowaniem filozofii Reggio Emila i koncepcji Planu Daltońskiego;

4. rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi;

5. umożliwienie podejmowania działań ekologicznych w najbliższym otoczeniu;

6. inwestycja umożliwi leczenie u dzieci tzw. "zespołu deficytu natury" czyli problemów z koncentracją uwagi, nawiązywania relacji, niwelowania stresu i rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

 

„Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie Moja Mała Ojczyzna – Edycja VII

Zdjęcia (20)

{"register":{"columns":[]}}