W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!" 11 listopada w Gminie Goraj

Zdjęcie przedstawia strażaków OSP w Goraju wciągających flagę na maszt

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości – to święto wszystkich polaków, dzień, w którym łączymy się by dzielić się radością i dumą z ogromnego sukcesu sprzed 104. lat, staliśmy się niepodległym państwem. To okazja, żeby podziękować za to Bogu!

W przeddzień uroczystości 11 listopada w Goraju po raz kolejny organizowane było Ognisko Patriotyzmu przy którym spotkali się mieszkańcy. Uroczystość organizowali strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Goraju. Podczas wspólnego śpiewu najpiękniejszych pieśni patriotycznych, przy żarze prawdziwego ognia rozpaliły się serca miłością do Ojczyzny.

Oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się w piątkowe przedpołudnie 11 listopada 2022 roku uroczystą defiladą pod pomnik na Rynek - 600 lecia w Goraju. Tam po raz pierwszy dokonano uroczystego podniesienia flagi na maszt. Patriotyczna inicjatywa, zrealizowana została pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Podniesienia flagi państwowej dokonał poczet flagowy z OSP w Goraju. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach hymnu państwowego w obecności władz samorządowych na czele z Burmistrzem – Panem Antonim Łukasikiem, przewodniczącym Rady Miejskiej – Stanisławem Kapicą, Radnych Rady Miejskiej w Goraju, delegacji strażaków ze sztandarami, dyrekcji i nauczycieli Zespołu Szkół w Goraju, młodzieży szkolnej, stowarzyszeń, pracowników instytucji publicznych oraz społeczności lokalnej. Pod pamiątkową tablicą złożono wieńce w hołdzie naszym lokalnym bohaterom. W tej szczególnie podniosłej uroczystości wzięło udział dużo osób, co jeszcze bardziej podniosło rangę obchodów Odzyskania Niepodległości.

Następnie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny, którą koncelebrowali ks. Leszek Boryło i ks. Paweł Krzaczek. W homilii ks. Leszek zachęcał do modlitwy o przemianę polskich serc, wyraził nadzieję, że podejmowane przez Polaków wysiłki nie pójdą na marne i że tęsknota za wolną Ojczyzną, od pokoleń wpisała się w nasze serca. Uroczystości w kościele uświetniła Orkiestra Dęta.

Po Mszy św. dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju, gdzie młodzież oraz artyści działający przy GOK w Goraju zaprezentowali spektakl "Obudz się Polsko" oraz wspólnie śpiewali piesni patriotyczne.

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości skłania nas do refleksji nad patriotyzmem.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}