W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Maszt z flagą RP z projektu „Pod biało-czerwoną”

zdjęcia przedstawia pomnik oraz tabliczkę.

Dzięki głosom naszych mieszkańców gmina Goraj otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Maszt został już zainstalowany przy Pomniku na Rynku 600-lecia w Goraju, który jest miejscem symbolizującym odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Jesienią 2020 roku w głosowaniu online mieszkańcy każdej z gmin, mieli okazję poprzeć swoim głosem sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, zakupu dla gminy masztu i flagi biało-czerwonej. Dzięki dużej liczbie głosów oddanych przez naszych mieszkańców, otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup masztu oraz flagi, która już jutro 11-go listopada zostanie po raz pierwszy będzie podniesiona na maszt. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Po dwóch latach oczekiwań otrzymaliśmy maszt, który dzięki głosowaniu mieszkańców naszej gminy wygraliśmy w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną". Jest to maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniający 100-rocznicę Bitwy Warszawskiej. 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach tego ogólnopolskiego projektu. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka.🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu #PodBiałoCzerwoną jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}