W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Gmina Goraj pozyskała kolejne środki z funduszy zewnętrznych, tym razem z programu Sportowa Polska – edycja 2022 na Rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Zastawie.

Zdjęcie przedstawia orła

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz zadania inwestycyjne dotyczące budowy, przebudowy lub remontu niemalże wszystkich rodzajów obiektów sportowych.

Choć informacja o przyznaniu środków dla gminy Goraj została upubliczniona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jeszcze w roku 2022, to dopiero w dniu  02.02.2023r. Burmistrz Goraja – Antoni Łukasik podpisał umowę z Ministerstwem na zadanie „ Rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej w miejscowości Zastawie”. Zadanie to jest częścią realizowanej już w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych inwestycji obejmującej budowę obiektu sportowo-kulturalnego przy stadionie w Zastawiu. W ramach realizacji zadania z programu Sportowa Polska zostanie wykonane zaplecze sanitarno-szatniowe. Wartość wydatków związanych z realizacją całego zadania inwestycyjnego wynosi niespełna 4 mln. zł., z czego dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 2.520.000 zł. , natomiast kwota dofinansowania z programu Sportowa Polska  wynosi 745 400,00 zł. Obecnie jak można zaobserwować inwestycja jest w pełni zaawansowana – budynek został wybudowany i zamknięty (stolarka okienna i drzwiowa, pokrycie dachowe), a w okresie zimy trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Gdy warunki pogodowe na to pozwolą prowadzone będą prace zewnętrzne. Jeżeli nic nie zakłuci tych prac, to całość inwestycji planuje się oddać do użytku na koniec lipca bieżącego roku.

Od początku planowania i realizacji inwestycji, a szczególnie pozyskiwania środków zewnętrznych działania te wspierała Pani Poseł Beata Strzałka, której składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w tej sprawie i nie tylko tej. Wyrażając naszą wdzięczność za wsparcie, cieszymy się, że w Pani osobie mamy przyjaciela naszej Gminy.

 Nowy obiekt nie tylko będzie wykorzystany podczas zajęć sportowych, ale też będzie służył do rekreacji ruchowej mieszkańcom gminy. Lokalizacja obiektu na terenie gminy Goraj zdecydowanie wpłynie na jakość i efektywność zajęć sportowych. Zastosowanie nowoczesnych, przyjaznych środowisku technologii, estetyka infrastruktury i bezpieczeństwo to wyznaczniki charakteryzujące obiekty sportowe w XXI wieku. Jesteśmy przekonani, że nowa baza sportowa pozwoli nam osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe naszej młodzieży.

{"register":{"columns":[]}}