W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

ZACHARZYN Bieg bez spiny, ale z sercem…

Reprezentacja Gminy Chodzież

W sobotę 13 maja w Zacharzynie zorganizowano II Powiatowy Bieg Bez Spiny. Charytatywna impreza miała na celu wsparcie rehabilitacji Oliwii Mandelke, która wraz z mamą w symboliczny sposób wzięła udział w tym wydarzeniu. Jak można się domyślać wyniki rywalizacji miały tu najmniejsze znaczenie.

Bieg został zainicjowany w roku ubiegłym kiedy w sztafecie wokół chodzieskiego rynku wzięło udział prawie 200 osób. Tym razem gospodarze zawodów - samorządowcy gminy Chodzież i mieszkańcy Zacharzyna na miejsce spotkania zaproponowali boisko sportowe przy Wiejskim Klubie Kultury. Dodatkowym atutem była pogoda. Nic więc dziwnego że i tym razem frekwencja nie zawiodła. Swoje reprezentacje (czasem więcej niż jedną) wystawiły instytucje samorządy, szkoły, jednostki, firmy, stowarzyszenia z terenu całego powiatu. Zadbano też o oprawę muzyczną, którą zapewnił zespół rockowy Suplement Diety.

      Przybyłych powitała gospodarz terenu wójt gminy Kamila Szejner. - Cieszymy się, że tak dużo nas stawiło się w Zacharzynie po to by bawić się i pomagać. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zdecydowali się wesprzeć Oliwię, szczególnie mieszkańcom z terenu gminy i pracownikom urzędu. Równie krótko gości przywitał starosta powiatu Mirosław Juraszek. Zasady rywalizacji Biegu Bez Spiny przekazał zastępca starosty Mariusz Witczuk. - W biegu wystartuje prawie 50 ekip. Każda zmiana sztafety w trakcie jednego okrążenia będzie miała do sforsowania 3 bramki - przy pierwszej trzeba będzie skonsumować pyrę z gzikiem, przy drugiej wypić oranżadę, a przy trzeciej odpowiedzieć na proste pytania… Potem biegniemy do mety by przekazać pałeczkę kolejnemu zawodnikowi i tak 4 razy.  

      Tym razem zacięta momentami rywalizacja nie wyłoniła najlepszych - zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy. Mimo dość luźnych reguł, zdaniem wielu na wyróżnienie zasługuje praca sędziego głównego zawodów Piotra Jankowskiego. Podczas zawodów działały stoiska z wypiekami, kiełbaskami oraz zimnymi napojami i kawą, przygotowane przez mieszkańców Zacharzyna, a czwórka wolontariuszy z Fundacji Ukryte Marzenia zbierała datki na rehabilitację Oliwii.

      Organizatorami tegorocznego biegu było Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Gmina Chodzież, SPINA – Jakuba Wójcika, Sołectwo Zacharzyn, KGW Zacharzyn, ChDK, SP w Zacharzynie, Fundacja Ukryte Marzenia, SP w Stróżewie, GKRPA w Chodzieży oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Zacharzyn 2004.

Zdjęcia (25)

{"register":{"columns":[]}}