W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

STRÓŻEWO – Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Dobre miejsca szkół gminy… Prewencja czyli kwestia bezpieczeństwa

Aż 16 szkół z terenu powiatu chodzieskiego wzięło udział w kolejnym już Powiatowym Turnieju Wiedzy Prewencyjnej. Do decydującej rozgrywki doszło w piątek 10 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Stróżewie.

Grupa dzieci

Jak podkreślała koordynująca turniej nadkom. Elżbieta Żulewska z KPP w Chodzieży, dawno nie odnotowano tak zaciętej rywalizacji między poszczególnymi szkołami. Różnice były minimalne, przy remisie decydował wynik testu, po który jury kilkakrotnie sięgało. Podczas trwającej kilka godzin imprezy organizatorzy zapewnili uczestnikom napoje i zaopatrzenie. Głównymi organizatorami był Urząd Gminy Chodzież oraz Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży, które zadbały również o środki transportu, choćby do strzelnicy.

      Przybyłych na otwarcie powitał dyr. ZS w Stróżewie - Piotr Jankowski. Zasady rywalizacji w poszczególnych konkurencjach  oraz kwestie techniczne wyjaśniła Elżbieta Żulewska po czym mikrofon oddała  pani wójt gminy Chodzież - Kamili Szejner. - Każdy z tych turniejów był wyjątkowy, ale ten dzisiejszy jest  jubileuszowy – dwudziesty. Tak naprawdę wszyscy już wygraliście, bo przecież bezpieczeństwo jest rzeczą wspólną i najważniejszą – mówiła zwracając się do uczniów. – Pan dyrektor Jankowski dostaje szóstkę, pani Żulewska i wszyscy organizatorzy również. Dzisiejszy turniej uważam za otwarty…

      Głos zabrał także Leszek Naranowicz, zastępca komendanta PSP w Chodzieży, który w imieniu Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat życzył uczniom, by tak zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystali w czasie zbliżających się wakacji. Turniej rozpoczęto od sprawdzenia wiedzy w teście teoretycznym. Później rozegrane zostały  konkurencje sportowe m. in. strzały na bramkę, rzuty do kosza, przejazdy rowerem, a na strzelnicy - konkurencje strzeleckie. Duch rywalizacji uatrakcyjniły różnego rodzaju ekspozycje stoisk i pokazy, jak choćby ratownictwa przedmedycznego czy nauka jazdy po ulicach miasteczka drogowego. Organizatorów wsparły m. in Lasy Państwowe, Sekcja Motocyklowa „Sokół” z Budzynia, a także milicyjna ekspozycja Marka Promińskiego. Na zaproszenie organizatorów imprezy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży wystawiła swoje stanowisko edukacyjne, na którym  promowano akcje p.t. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje”. Przedstawiciele PSP przybliżali uczniom zagrożenia związane z bezpiecznym wypoczynkiem podczas wakacji nad wodą i w sezonie letnim. Była również możliwość zobaczenia z bliska wyposażenia samochodu gaśniczego oraz przymierzenia umundurowania  strażaka.  Na koniec turnieju strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa technicznego z uwzględnieniem ratownictwa drogowego.

      Po kilku godzinach działań, ogłoszono zwycięzców jubileuszowych wyjątkowo zaciętych zmagań a.d. 2022. I tak bezkonkurencyjną drużyną w tym roku okazała się SP w Margoninie zajmując I miejsce w turnieju. Oto kolejne miejsca: II miejsce – SP Szamocin, III miejsce SP Lipiny, IV miejsce – SP Stróżewo, V – SP Strzelce, VI – SP Lipia Góra, VII SP – Budzyń, VIII – SP Wyszyny, IX – SP Oleśnica, X – MOS Chodzież, XI - SP Radwanki, XII – SP nr 3 Chodzież, XIII – SP Zacharzyn, XIV – SP Św. Jana Bosko Chodzież, XV – SP nr 1 Chodzież, XVI miejsce – Dobra Szkoła – Rataje. Zwycięska drużyna z Margonina obdarowana została m. in. wysokiej klasy rowerami. Nagrody wręczali starosta Mirosław Juraszek, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych.

 

 

 

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}