W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

STRÓŻEWICE Wspólna sprawa

Zebrani goście

Panie w Stróżewicach docenione. Z inicjatywy sołtysa Mariusza Janickiego oraz samorządu gminy Chodzież w sali wiejskiej sołectwa zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie z niespodzianką…

Oczywiście niespodzianką nie była gościnność i wspaniale przygotowany poczęstunek. To wiadome było od początku. Niespodzianką okazała się być inscenizacja wiersza J. Tuwima „Rzepka”, którą pokazano na początku spotkania. Przedstawienie okraszono aktualnymi i nieco starszymi przebojami charakteryzującymi kolejne postacie na „doczepkę”, jak np. słynne ongiś „Kaczuchy”.Warto dodać iż narratorem bajki była ucharakteryzowana na postać poety sekretarz gminy Katarzyna Staśkowiak-Pyra. Wcześniej przybyłych powitał sołtys Stróżewic Mariusz Janicki, który obdarował wszystkie przybyłe panie żółtymi, wiosennymi różami.

      Następnie poproszono o zabranie głosu gościa z gminy - wójta Kamilę Szejner. - Dziękuję sołtysowi i wszystkim innym pełniącym tą funkcję w naszej gminie, za oddanie i pomoc.  Wiem jaka to niewdzięczna rola, można oberwać, jak nie z tej strony to z drugiej, zupełnie jak w tej „Rzepce”. Ale czasem warto się zjednoczyć dla sprawy i wówczas wasze wsparcie jest dla nas bezcenne.

      Dalsza część spotkania upłynęła przy kawie i pysznościach zaserwowanych przez gospodarzy. Nieliczni panowie mieli wzięcie - kiedy zabrzmiała muzyka, co odważniejsze panie wyciągnęły swoich partnerów i sąsiadów na parkiet.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}