W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

RATAJE Inauguracja „Ratajskiej Dychy”

Zdjęcie grupowe

Około stu biegaczy zjechało się do Rataj, by wziąć udział w pierwszej edycji biegu terenowego "Ratajska Dycha". Organizatorem była fundacja "Gontyniec Ultra Trial" z prezesem Robertem Pawłowskim i wspierającą go Adrianą Sokołowską na czele. Duży wkład i pomoc przy organizacji biegu miała też Gmina Chodzież i panie z sołectwa Rataje.

Start odbył się w niedzielę 11 września o godzinie 10:00. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans 10 km w większości pięknymi lasami i bitymi duktami okolic podchodzieskich Rataj. Do rywalizacji przystąpiło około 100 osób w różnym wieku. Pierwszymi zwycięzcami biegu zostali: Jakub Filipiak z czasem 40.04. z Osieka, tuż przed Norbertem Zodrow, a na trzecim miejscu uplasował się Robert Gerke. Wśród pań najszybciej przebiegła ten dystans Joanna Szypulińska z Lubonia, przed Lucyną Pauszek z Wągrowca i Moniką Tokarz z Chodzieży. Wszyscy przybiegli w dobrej kondycji i czasach mieszcząc się w minimum.

      Po zakończeniu biegu zawodnicy udali się do świetlicy wiejskiej w Ratajach, gdzie panie z KGW i rady sołeckiej zapewniły uczestnikom ciepły posiłek oraz kawę i słodkości. Całość zakończyło oficjalne wręczenie pucharów i nagród przez wójta gminy Kamilę Szejner. Kolejna „dycha” już za rok!

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}