W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

NIETUSZKOWO. Święto Trzech Króli, święto kolęd…

Mieszkańcy gminy Chodzież godnie uczcili święto Objawienia Pańskiego czyli popularnych Trzech Króli. 6 stycznia w kościele filialnym w Nietuszkowie spotkały się trzy działające w gminie zespoły śpiewacze. Było czego posłuchać. Wszystko pod czujnym okiem (i uchem) prowadzącego zespoły Marka Frąckowiaka.

Chór - kolędowanie 2022 Nietuszkowo

Okazji do wspólnego śpiewania kolęd, w kolejnym pandemicznym roku nie ma zbyt wiele. Skoro jednak taki pretekst się nadarzył trudno było nie skorzystać. To już w Nietuszkowie mała tradycja. Tym bardziej, że do działających od lat zespołów Echo Rataj i Rytm Nietuszkowa niedawno dołączył kolejny, jeszcze bez nazwy - ze Strzelec.

      Zanim jednak poszczególne grupy zaprezentowały swoje muzyczne walory odbyła się msza św., którą celebrował proboszcz parafii w Ujściu ks. Robert Różański. Pierwsze wspólnie śpiewane kolędy z udziałem wiernych, wśród których nie zabrakło radnych oraz wójta gminy Kamili Szejner i jej zastępczyni Ewy Kubiś zabrzmiały jeszcze podczas mszy św., tym razem w ciekawej oprawie muzycznej prowadzącego. Po zakończeniu nabożeństwa rozpoczęła się trzyczęściowa prezentacja. W przerwach między występami o historii i genezie powstania polskich kolęd oraz pastorałek, których doliczono się kilkaset (to ewenement w skali świata!), ciekawie opowiadał sołtys Nietuszkowa, Zenon Flitta.

      „Chóralne” występy rozpoczął doświadczony zespół Echo Rataj, który następnie ustąpił miejsca debiutantom - grupie wokalistów ze Strzelec. W kościele jedna po drugiej zabrzmiały tak znane tematy jak „Bóg się rodzi” „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” choć nie zabrakło również pastorałek mniej popularnych. Przegląd zakończyli reprezentanci gospodarzy czyli „Rytm Nietuszkowa” ujmując publiczność bardzo „góralskim” wykonaniem kołysanki „Oj, maluśki, maluśki…”. (Brawa dla młodej wokalistki!) Na finał do wspólnego śpiewania zaprosił uczestników, ale również wszystkich zgromadzonych w kościele sam prowadzący Marek Frąckowiak, który przy okazji podziękował za organizację i udział w tym corocznym przedsięwzięciu. Po występach gospodarze z Nietuszkowa ugościli nieco zmarzniętych uczestników gorącą kawą i pysznymi słodkościami.   

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}