W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kampania Edukacyjna firmy Jenox Akumulatory pod hasłem „Segreguj z nami, walcz z odpadami”

Zdjęcie grupowe

Już po raz szósty uczniowie szkół podstawowych gminy Chodzież wzięli udział w spotkaniu, którego celem było podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem zużytych baterii i akumulatorów oraz wspomaganie osiągnięcia wysokiego poziomu selektywnego zbierania tych odpadów. Wydarzenie odbyło się w ramach Publicznej Kampanii Edukacyjnej organizowanej przez producenta akumulatorów, firmę Jenox Akumulatory Sp. z o.o. z Chodzieży.

 

Kampania zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Zacharzynie, skierowana była do uczniów szkół naszej gminy. W spotkaniu, zorganizowanym w Sali Wiejskiej w Zacharzynie, które odbyło się  pod hasłem Segreguj z nami, walcz z odpadami udział wzięli uczniowie stanowiący reprezentację czterech szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Zacharzynie, Szkoły Podstawowej w Strzelcach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie oraz Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. – Tego typu akcje i nauka przez zabawę, to świetny sposób na rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci dzielą się tą wiedzą zarówno z rówieśnikami jak i swoimi domownikami. Dzięki swojej ciekawości i dociekliwości niejednokrotnie motywują dorosłych do ekologicznych zachowań – mówi  Ewa Rozmarynowska – Żądło, dyrektor szkoły Podstawowej w Zacharzynie  - Cieszymy się również, że lokalne przedsiębiorstwa takie jak Jenox Akumulatory angażują się w działania edukacyjne wśród najmłodszych – dodaje.

Spotkanie w Zacharzynie rozpoczęło przedstawienie pt. „Sprawa dla Ekologa”, którego tematyka dotyczyła segregacji odpadów i recyklingu ze szczególnym uwzględnieniem podejścia do bezpiecznego zbierania i recyklingu akumulatorów oraz możliwym wpływie substancji stosowanych w bateriach i akumulatorach na środowisko i zdrowie ludzi. Następnie uczniowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym, podczas którego musieli wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, segregacji i recyklingu oraz umiejętnościami praktycznymi. Dzieci odpowiadały na pytania m.in. co należy zrobić ze zużytym akumulatorem, brały udział w kalamburach, wyścigach, rozwiązywały zadania                       z wykorzystaniem tabletów oraz programowały roboty edukacyjne Photony, zakupione w ramach programu rządowego Labolatoria Przyszłości. Konkurs wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnicy (Zofia Borkowska, Karol Sikora, Jacek Dahlke), drugie miejsce zajęli przedstawiciele SP w Stróżewie, (Nikodem Krzewiński, Katarzyna Jarosz, Barbara Karlik) a trzecie  – dzieci z SP w Strzelcach (Emilia Kaniewska, Amelia Melnarowicz, Wojciech Kowal). Po konkursie dzieci udały się na poczęstunek, a następnie uczestniczyły w warsztatach ekologiczno – chemicznych organizowanych przez Wulkan Doświadczeń  z Poznania.

Prócz najmłodszych mieszkańców gminy, w spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: wójt Gminy Chodzież p. Kamila Szejner, przewodnicząca Rady Gminy Ewa Śliwińka, sołtys wsi Zacharzyn p. Milena Różańska, Dyrektorzy Szkół Gminnych, przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zacharzynie p. Anna Ślesińska-Nowak, wiceprezes firmy Jenox Akumulatory sp. z o. o. p. Ryszard Wasyłyk, Przedstawiciel firmy Odum s.c. ZU. Dymek A., Polzin D. – p. Justyna Sekulaska.

Warto dodać, że w ramach szóstej edycji kampanii edukacyjnej organizowanej przez Jenox Akumulatory do każdej ze szkół przekazane zostały ulotki informacyjne Twój akumulator może być bezpieczny dla środowiska, w których przedstawione zostały sposoby postępowania z akumulatorem.   (Anna Wasyłyk)

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}