W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINA CHODZIEŻ Ratajska Dycha za nami!

Zdjęcie grupowe uczestników

Ponad 50 biegaczy i nieco mniejsza reprezentacja kijkarzy wzięli udział w II Biegu Terenowym ”Ratajska Dycha”. Zwyciężył, podobnie jak w roku ubiegłym Jakub Filipiak z Osieka z czasem 39.49 min. Wśród kobiet tryumfowała poznanianka Ewelina Łukasiewicz

szeroko zapowiadana wcześniej impreza odbyła się w urokliwych lasach i zakątkach gminy Chodzież, której Gmina Chodzież wraz ze Stowarzyszeniem Gontyniec Ultra Trail były organizatorami wydarzenia. Całą imprezę z werwą i pomysłem prowadził Patyczak, zaś życzenia przed biegiem uczestnikom złożył współpomysłodawca imprezy znany wszystkim Robal.

      Zawodnicy z małym opóźnieniem wystartowali z boiska sportowego po godzinie 10 rano, zaś 5 minut po biegaczach ruszyli na trasę amatorzy Nordic Walkingu.  - Na trasę przygotujcie najlepszy zestaw uśmiechów, gdyż oko obiektywu wypatrzy was z daleka - apelowali przed biegiem organizatorzy. - Około piątego kilometra będzie punkt z wodą. Nie zapomnijcie kubeczków wielorazowego użytku lub softflasków. Niestety jest słonecznie i bardzo ciepło. Nawadniajcie się Pierwszy kilometr biegu to sporo piasku niczym na plaży, co w połączeniu z pogodą bardziej będzie sprzyjało opalaniu niż bieganiu.

       Łatwo nie było, o czym świadczyć mogą w finale zaskakująco spore różnice czasu między czołówką a resztą stawki. Zwycięzca kategorii open Jakub Filipiak wyprzedził najlepszego z miejscowych Norberta Zodrow z Chodzieży 40.20 i Mateusza Rodewalda z Wronek, który zameldował się jako trzeci z czasem 41.39. Najlepsza z pań Ewelina Łukasiewicz osiągnęła czas 52.44 sek. Kolejno na metę przybiegły Anna Kuczyńska z Piły 57.33 i Angelika Wachowicz z Chodzieży. 57.53.

      Po godzinie 13 uczestnicy przemieścili się do świetlicy wiejskiej i jednocześnie biura zawodów, gdzie czekał na nich ciepły poczęstunek oraz słodkości przygotowane przez gminę i sołectwo Rataje. Jednak najważniejszym punktem programu było wręczenie dyplomów i pucharów najlepszym, przez wójt gminy Chodzież - Kamilę Szejner.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}