W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINA CHODZIEŻ. Kolędy na góralską nutę

Po dwóch latach przerwy na zaproszenie wójta Chodzieży Kamili Szejner oraz burmistrza Chodzieży Jacka Gursza w kościele Nawiedzenia NMP wystąpił zespół Zospa. I po raz kolejny goście z Podhala swą grą i temperamentem zachwycili wiernych.

Kapela góralska

Koncert odbył się w przeddzień Trzech Króli, w środę 5 stycznia. Dobrym patronem przedsięwzięcia był proboszcz Parafii Nawiedzenia NMP Jan Korygacz, który po wieczornej mszy św. zaprosił wiernych na muzyczną ucztę. Podobnie jak dwa lata temu występ górali spotkał się z gorącym przyjęciem i entuzjastyczną oceną, w tym również mieszkańców pobliskich miejscowości z terenu gminy Chodzież, którzy wybrali się, by uczestniczyć w wydarzeniu. Muzycy z kapeli Zospa w żywiołowy sposób po góralsku zinterpretowali te najbardziej znane, ale i również typowo podhalańskie kolędy oraz pastorałki. Podczas koncertu do mikrofonu poprosili księży oraz włodarzy - wójt Kamilę Szejner i burmistrza Jacka Gursza.

               Biorąc pod uwagę sympatię jaką zyskali u chodzieżan do kolejnego występu Podhalan może dojść już za rok. Jeśli pandemia pozwoli...

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}