W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINA CHODZIEŻ. GOPS Szkoły przeciwko przemocy

W środę 12 stycznia na terenie dwóch szkół podstawowych gminy - w Strzelcach i w Stróżewie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu „PRZEMOCY PRZECIWDZIAŁANIE ZAMIENIAMY W RYMOWANIE”. Z tej okazji szkoły odwiedziła Wójt Gminy Chodzież Kamila Szejner wraz z po. Kierownika GOPS w Chodzieży Agatą Bielecką.

Uczestnicy konkursu

W ramach przystąpienia do Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” w listopadzie 2021 r. pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodzieży na co dzień zajmujący się przemocą w rodzinie pełnili dyżur telefoniczny. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminnym Zespołem Interdyscyplinarnym ogłosił konkurs pn. „Przemocy przeciwdziałanie zamieniamy w rymowanie” dla uczniów szkół podstawowych w Strzelcach, Stróżewie, Zacharzynie i Oleśnicy. Do konkursu zgłoszono łącznie 17 prac. W wyniku burzliwych obrad, komisja konkursowa wyłoniła trzy pierwsze miejsca oraz jedno wyróżnienie.

      W kameralnej uroczystości wręczenia nagród, z zachowaniem norm sanitarnych, wzięli udział zwycięzcy, organizatorzy, wójt gminy oraz przedstawiciele szkół. Nagrodę Główną otrzymała Vanessa Weronika Dytman - reprezentantka Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Strzelcach, nagrodę za II miejsce przyznano Hannie Karlik ze Szkoły Podstawowej mjr. H. Sucharskiego w Stróżewie, III miejsce otrzymał Jakub Żurek - Szkoła Podstawowa im. mjr. H. Sucharskiego w Stróżewie. Wyróżnienie przyznano Filipowi Binkowskiemu również z SP im. mjr. H. Sucharskiego w Stróżewie

      Gratulując zwycięzcom organizatorzy oraz wójt Kamila Szejner podkreślali talent, kreatywność i umiejętności uczestników. - Naszym marzeniem jest tworzenie rzeczywistości, w której przemoc wobec dzieci i młodzieży nie istnieje… Podkreślano też rolę i wkład młodzieży w tworzenie wizji świata spokojnego i bezpiecznego. Wymownym symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, ponieważ pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają na celu „ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć, widzieć więcej i lepiej...”

      Dodajmy iż organizatorem Kampanii jest fundacja „Po Drugie”, której przyświeca cel budowania świata bezpiecznego, spokojnego, bez przemocy. Kampania swym zasięgiem obejmuje wszystkie kontynenty i prowadzona jest we wszystkich krajach świata.

      Warto również wspomnieć, że Gminny Zespół Interdyscyplinarny działający na terenie naszej gminy, integruje i koordynuje działania podmiotów oraz specjalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. - Zachęcamy do kontaktu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej wszystkie osoby szukające pomocy i doświadczające przemocy domowej - apeluje Agnieszka Szmytkowska Przewodnicząca GZI.

 

PRZEMOC”

Przemoc, przemoc to słabość jest?

Przemoc, przemoc wyraża gniew.

Przemoc, przemoc wnika w krew.

Przemoc, przemoc zniszczy Cię!

Stop przemocy mówię wam.

Dość gniewu, bicia, kłamstw.

Nim ona cię zaskoczy...

Postaw się jej prosto w oczy!

SZUKAJ POMOCY!!!

                    Vanessa Weronka Dytman                   

 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}