W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

GMINA CHODZIEŻ W 11 sołectw dookoła Świata

Zdjęcie grupowe

Impreza była podsumowaniem celebrowanych w gminie Dni Kobiet. Nie ma się co dziwić,  bo znana już w tej części Wielkopolski gmina jest mocno sfeminizowana. 16 marca salę w Słomkach do ostatniego miejsca wypełniły panie z nieliczną zakamuflowaną opcją męską.

Świetnie przemyślane spotkanie to kolejny krok w kierunku integracji gminy. Tym razem władze gminy nawiązały do spotkania sprzed 3 lat pn. babski comber - głośnej wówczas poświęconej epoce średniowiecza imprezy, którą dosłownie na kilka dni przed ogłoszeniem pandemii udało się zorganizować. Teraz zamysł pomysłodawców był nieco inny, choć miał także równie edukacyjny charakter. 11 sołectw gminy uczestniczyło wcześniej w losowaniu, które decydowało jaki region lub kraj będą prezentowały. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. W sali nie było nikogo(!), który by nie był ucharakteryzowany za mieszkańca, którejś z tych najbardziej malowniczych i popularnych destynacji. Zanim jednak zaczęły się prezentacje poszczególnych sołectw, do sali przygalopowała grupa kowbojek z jedną Indianką w efektownym pióropuszu, którą okazała się być wójt gminy i pomysłodawczyni imprezy Kamila Szejner.

      - Tego wieczoru witam wszystkich przybyłych, bez względu na nację, pochodzenie i kolor skóry. Wódz Sokole Oko może wychwycić każdy nieopłacony podatek, ale dziś nie o to chodzi. Dziś zakopuję ten oto wojenny topór i życzę wszystkim dobrej zabawy. Po to tu przyszliśmy…

      Chwilę później sołectwo Pietronki (jako Włochy), rozpoczęło blok prezentacji. I tak wystąpiły po sobie: Konstantynowo, które reprezentowało Francję, Milcz jako Hawaje, Stróżewice - Grecja, Nietuszkowo - Skandynawia, Stróżewo - Egipt, Podanin - Niemcy, Oleśnica - Afryka, Strzelce - kraje arabskie, Zacharzyn - Brazylia i Rataje jako Japonia. Prezentacjom towarzyszyły wspólne śpiewanie i zabawa której przewodził znany wodzirej i piosenkarz Krzysztof Koniarek. Uzupełniała go pełna wdzięku i energii Karolina Trela oraz śląski stand-uper Sebastian Mierzwa.

      Miło nam donieść, iż 2 godziny później, jury złożone z pań - dyrektorek szkół podstawowych gminy po burzliwych obradach najwyżej oceniło poczucie humoru i próbkę zwyczajów kultury skandynawskiej  zaprezentowaną  przez  mieszkańców sołectwa Nietuszkowo jednocześnie przyznając im  I miejsce. W nagrodę „nietuszczanie” w liczbie 50 osób pojadą latem na sfinansowaną przez gminę wycieczkę do Ciechocinka. Pani wójt za olbrzymi wkład pracy i inwencję dodatkowo przyznała nagrody pieniężnie za zajęcie II i III miejsce. Zdobyły je kolejno: Rataje (Japonia) i Strzelce (kraje Arabskie). Wszystkie sołectwa dodatkowo obdarowane zostały paczkami z okolicznościowymi upominkami.

Pik

Zdjęcia (35)

{"register":{"columns":[]}}