W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Learn & Fly (konkurs)

Nawet uczniowie, którzy nie mają nic wspólnego z lotnictwem czy modelarstwem mogą wziąć udział i osiągnąć dobry wynik.

Learn & Fly

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu “Dolina Lotnicza” już od 10 lat prowadzi działalność popularnonaukową i organizuje różnego rodzaju projekty, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystkie organizowane przez nas projekty są BEZPŁATNE, dzięki czemu potrzebne są tylko chęci uczestników. Tak jest i tym razem.

22 stycznia 2024 roku rozpoczynamy rekrutację do V edycji ogólnopolskich zawodów Learn&Fly, które są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i polegają na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed Jury i podejściu do konkurencji na najdłuższy lot. Zwycięzcy wygrywają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a pula wszystkich nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Zaletą tych zawodów jest to, że nawet uczniowie, którzy nie mają nic wspólnego z lotnictwem czy modelarstwem mogą wziąć udział i osiągnąć dobry wynik, ponieważ w ramach trwania projektu udostępniane są specjalnie przygotowane materiały wyjaśniające co jest potrzebne do tego, aby samolot zbudować i aby miał możliwość wzięcia udziału w zawodach. Następnie to już tylko kreatywność i chęci uczestników powodują, że samoloty wzbijają się w powietrze. 

Całość projektu potrwa do czerwca 2024 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie. Partnerami Głównymi zawodów są Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Kalisz oraz Pratt&Whitney Rzeszów.

Zgłosić się do zawodów można z pomocą formularza rejestracyjnego, który jest umieszczony na stronie internetowej projektu: https://dolinawiedzy.pl/learnfly

Decyduje kolejność i kompletność zgłoszeń.

{"register":{"columns":[]}}