W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody Święta Uchwalenia Konstytucji

30.04.2024

0

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Odśpiewano hymn narodowy.

Uczniowie klas młodszych zaprezentowali polskie tańce narodowe (poloneza i kujawiaka). Wysłuchaliśmy wzruszających wierszy patriotycznych.

Uczniowie klas starszych przypomnieli nam o wadze i doniosłości polskiej Konstytucji z 1791 roku, która była pierwszym takim dokumentem w Europie i drugim na świecie.

Przypomniano też o Dniu Flagi, który obchodzimy 2 maja i o znaczeniu symboli narodowych.

Na koniec uroczystości chór szkolny zaśpiewał harcerską pieśń Gdzie jesteście Rudy, Alku, Zośko? Ci bohaterowie Kamieni na szaniec stanowią dla młodych Polaków niedościgły wzór braterstwa i służby dla kraju.

Akademia była piękną lekcją patriotyzmu i refleksji, czym dla młodego człowieka jest ojczyzna. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}