W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Akcja Czysta Rumia

04.06.2024

2

Akcja Czysta Rumia

Tworzenie budek dla ptaków, szycie woreczków na warzywa, ekologiczne koło fortuny czy prezentacja pojazdów wywożących odpady – to tylko niektóre spośród bezpłatnych atrakcji, z których będzie można skorzystać podczas tegorocznej „Czystej Rumi”. Ekologiczny festyn tradycyjnie zostanie poprzedzony wspólnym sprzątaniem miasta.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 8 czerwca. W godzinach 9:00-12:00 na potrzeby akcji miasto zostanie podzielone na sektory, a każdy z nich znajdzie się pod opieką wyznaczonego przez urząd miasta koordynatora. Wolontariusze, którzy pojawią się w miejscach zbiórek, by posprzątać miasto, otrzymają worki i rękawiczki. Natomiast po uporządkowaniu publicznej przestrzeni każdy uczestnik „Czystej Rumi” otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru ekologicznych gadżetów podczas festynu. Punkty zbiórek można znaleźć na plakacie.

Ekologiczny festyn, czyli finał „Czystej Rumi”, rozpocznie się o godzinie 13:00 w parku Starowiejskim (ul. Mickiewicza 19), gdzie do godziny 17:00 będą dostępne bezpłatne atrakcje oraz odpłatna strefa gastronomiczna. Wykaz atrakcji dostępny jest na plakacie.


Partnerami organizowanego przez Urząd Miasta Rumi wydarzenia są: PUK Rumia, MDK Rumia, MOSiR Rumia, Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.

{"register":{"columns":[]}}