W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie z Pieczysk zwiedzają Wrocław

Uczniowie_klasy_IV_zachwyceni_obrazem

18 stycznia 2023 r. uczniowie klas IV – VIII udali się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem programu wycieczki było zobaczenie Panoramy Racławickiej – jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło „przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. Warto dodać, że Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Najpierw w Małej Rotundzie, uczniowie usłyszeli o tym, jak Polacy przygotowali się do wojny, jak byli ubrani i w jakich miejscach walczyli. Następnie  obejrzeli  słynną Panoramę Racławicką, gdzie wysłuchali ciekawej historii o tym jak powstał ten słynny obraz i jak przebiegała bitwa pod Racławicami. Dowiedzieli się również, że obraz ten był tworzony przez okrągłe 9 miesięcy oraz został namalowany przez 9 wybitnych malarzy. Jednymi z nich byli Jan Styka, Wojciech Kossak oraz Ludwig Boller – najwybitniejsi malarze tamtych czasów. Dowiedzieli się również, że obraz ma 120 metrów długości i 15 metrów wysokości, a także że był on malowany w całości na wielkim płótnie. Następnie udali się do budynku Akademii Sztuk Pięknych, gdzie zobaczyli jak wygląda pracownia malarstwa oraz rzeźby. Mogli też podziwiać prace uczniów Akademii oraz prace artystów z całego świata inspirowane poezją.  Uczestnicy wycieczki mieli okazje porozmawiać z wykładowcami i pracownikami uczelni.  Dowiedzieli się jakie kierunki mogą studiować studenci na tej uczelni. 
     Po wyczerpującym zwiedzaniu cała grupa udała się do restauracji McDonald’s w Koronie, gdzie po obfitym posiłku wszyscy uczestnicy wycieczki obejrzeli film pt. ,,Kot w butach. Ostatnie życzenie” w kinie Cinema City.                                                                       
Pełni wrażeń, zadowoleni i w doskonałych humorach wszyscy wrócili do domu. Wspólny wyjazd przyczynił się do integracji zespołów klasowych.
Czas ferii zimowych to czas odpoczynku i regeneracji sił do dalszej nauki i pracy. Miło jest również spędzić go razem ze swoimi koleżankami i kolegami w sposób wartościowy, edukacyjny, poszerzając własne horyzonty.

 

 

 

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}