W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Tu jest bezpiecznie”

pamiątkowe_zdjęcie

         W dniu 16 marca w ramach działań profilaktycznych pn. „Tu jest bezpiecznie” pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z policjantem oraz przedstawicielkami KRUS-u. Akcja ta ma na celu edukację w zakresie bezpiecznych zachowań na drogach oraz bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.
         Na podstawie filmu edukacyjnego pt. „Rodzina Porażków” pierwszaki dowiedziały się, jakich prac w gospodarstwach nie powinny wykonywać dzieci do 15-go roku życia.
Na podstawie filmu pt. „Bezpieczne zachowania” uczniowie z policjantem przypomnieli, jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie poruszać się po drogach. Omówili zasadę ograniczonego zaufania do osób obcych oraz korzystania w razie konieczności z numeru alarmowego 112. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali upominki: książeczki edukacyjne, plany lekcji oraz kamizelki odblaskowe przekazane przez KRUS w Wieruszowie.
To była bardzo ciekawa lekcja profilaktyczna.

 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}