W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Praw Dziecka 2022

„Niech się wreszcie każdy dowie, i rozpowie w świecie całym, że dziecko to także człowiek, tyle że jeszcze mały. Dlatego ludzie uczeni, którym za to należą się brawa, chcąc wielu dzieci los odmienić, spisali dla was mądre prawa…”

Przywitanie_szanownego_gościa_przez_Panią_Dyrektor

17.11.2022 r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Gościem specjalnym była Pani Henryka Sokołowska, która jest nie tylko Społecznym Doradcą Rzecznika Praw Dziecka, ale również działaczką społeczną z terenu Powiatu Wieruszowskiego, która została odznaczona międzynarodowym Kawalerem Orderu Uśmiechu. Odznaczenie to, przyznawane jest przez Międzynarodową Kapitułę Orderu Uśmiechu osobie, która prowadzi  nietuzinkową i wyjątkową działalność na rzecz dzieci. Należy również wspomnieć, że Pani Henryka Sokołowska jest prezesem Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie.
       Uczniowie mieli wyjątkową okazję posłuchać i przypomnieć sobie jakie mają prawa i obowiązki. Dzięki prezentacji multimedialnej spotkanie było ciekawe i kolorowe. Uczniowie przypomnieli sobie, że ważnym elementem wychowania jest kształtowanie ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych oraz radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.         Jednocześnie pani Henryka Sokołowska przypomniała wszystkim uczniom, również o ich obowiązkach.            
        Na koniec spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny skierowany do uczniów kl. I – III. Celem konkursu było przedstawienie wybranego przez siebie prawa w dowolnej formie plastycznej.                                                       
 Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Sandra Nawrocka

II miejsce – Kinga Kuświk

III miejsce – Stanisław Zgid

Wyróżnienia otrzymali: Tymoteusz Baranowski oraz Krystian Jaroch.

Zwycięscy otrzymali z rąk Pani Henryki Sokołowskiej oraz Pani Dyrektor Małgorzaty Gonera dyplomy, nagrody oraz mogli zaprezentować swoje prace.

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Pieczyskach składa serdeczne podziękowania Pani Henryce Sokołowskiej za ciekawe, pełne ważnych i aktualnych treści spotkanie.
 

Zdjęcia (12)

{"register":{"columns":[]}}