W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

CYFROLATKI w woj. łódzkim

Uczestnicy szkolenia serdecznie dziękują za możliwość uczestnictwa w tym projekcie Zarządowi TPD Głównemu w Warszawie, Łodzi i Wieruszowie oraz Domowi Wczasów Dziecięcych w Głazie, w którym zawsze przyjmuje nas gościnnie i czujemy się wspaniale.

wręczenie świadectwa

Tegoroczne ferie zimowe w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie rozpoczęły się od wypoczynku w Domu Wczasów Dziecięcych połączonym z realizacją programu CYFROLATKI w woj. łódzkim. 45 osób w tym dzieci/młodzież od 11 roku życia uczniowie szkół Pieczyska, Wyszanów, Wieruszów i ich opiekunowie/nauczyciele brali udział w 3-dniowym szkoleniu w dniach 13-15 stycznia br. Szkolenia prowadzone były metodą aktywną, warsztatową a biorący w nim udział mogli zdobyć niezwykle ważną wiedzę na temat cyberprzemocy, hejtu i mowy nienawiści wśród dzieci i młodzieży. Wybrani liderzy z kół TPD mamy nadzieję przeprowadzą akcję popularyzujące wiedzę na omawiane tematy, podczas której zostanie zorganizowany w wspomnianych szkołach happening, podczas którego będą upowszechniać również informację nt. wpływu nowych technologii na dzieci i młodzież, aspektów prawnych cyberprzemocy oraz wsparcia dla rodziców/nauczycieli/terapeutów pracy z podopiecznymi. Mamy nadzieje, że uda się wspólnie z samorządem szkół zorganizować szkolenia warsztatowe i konsultację w placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych pt.:” Bezpieczny start w internecie” i „Profilaktyka ryzykowanych zachować dzieci i młodzieży w sieci”.

            Podczas trzydniowych szkoleń nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę, nawiązanie przyjaźni i kontaktów oraz odpoczynku w pierwszych dniach ferii zimowych.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}