W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Historia przedszkola

Przedszkole pod Topolą w Rumi przy ulicy Leśnej 4 liczy sobie kilkadziesiąt lat. W obecnej odsłonie funkcjonuje od 1994 roku.

Placówka zajmuje duży, dwukondygnacyjny budynek i sukcesywnie zmienia swój wizerunek wewnętrzny i zewnętrzny. Sale są przestrzenne, słoneczne i kolorowe, a ich wyposażenie dostosowane jest do wieku przebywających tam dzieci. Do każdej z nich przynależy łazienka dla dzieci i pomieszczenia pomocnicze. Każda grupa posiada własną szatnię. Duży ogród wokół budynku wyposażony jest w atrakcyjny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu, a położony w pobliżu kompleks leśny to doskonałe miejsce do spacerów.


W przedszkolu niemal 175 dzieci uczęszcza do 7 grup oznaczonych kolorami - żółta, pomarańczowa, czerwona, niebieska, fioletowa, zielona i tęczowa. Członkami społeczności przedszkolnej są dzieci od 3 roku życia.

 Uważamy, że każde dziecko ma prawo do pełnego dostępu do edukacji, bez względu na to, jaki prezentuje potencjał rozwojowy.


W naszych grupach razem uczą się i bawią dzieci zdrowe i wymagające specjalnego organizowania warunków nauki i zabawy. Uczymy tolerancji, wzajemnej akceptacji i zrozumienia.

W związku z tym praca w przedszkolu kieruje się określonymi priorytetami, których celem jest podmiotowość i dobro dziecka, jego wszechstronny rozwój i przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Współpraca z rodziną - zgodnie ze współczesną koncepcją wychowania i nauczania stanowi bazę wszystkich podejmowanych działań.

Dbając o wysoką jakość pracy przedszkola realizujemy wiele ogólnopolskich projektów promujących zdrowe i bezpieczne wychowanie dziecka oraz prowadzimy badania jakości pracy przedszkola poprzez działania ewaluacyjne i prowadzenie księgi jakości pracy przedszkola.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}